Data publikacji:

Capcom znowu szaleje – gry z serii Resident Evil na Nintendo Switch, „czwórka” na PS4, a RE Village z dodatkiem

W trakcie tegorocznej imprezy Tokyo Game Show nie mogło oczywiście zabrakną miejsca dla Capcomu. Japończycy opublikowali kolejny materiał prezentujący szczegóły nadchodzącego rozszerzenia do Resident Evil Village, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Dowiedzieliśmy się także, że producent planuje wypuścić remake Resident Evil 4 na jednej z konsol poprzedniej generacji, a także o premierze pozostałych części serii na Nintendo Switch.
resident evil 4
Już 27 października 2022 roku do sprzedaży trafi Resident Evil Village: Gold Edition, w którego skład będzie wchodzić dodatek Winters’ Expansion. Cena zestawu została ustalona na 219 złotych, jednakże posiadacze podstawowej wersji gry będą mogli nabyć DLC za jedyne 89 złotych.
Producent podczas Tokyo Game Show opublikował nowy materiał, w którym przypomina, że dodatek zaoferuje nową kampanię fabularną, kamerę trzecioosobową oraz dodatkową zawartość do trybu Mercenaries. W przyszłości grę będzie można też ograć na goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2.
Capcom poinformował także, że Resident Evil Village jeszcze w tym roku (dokładnie 28 października) udostępnione zostanie na konsoli Nintendo Switch w wersji Cloud. Już teraz zadebiutowała wersja demo, dzięki czemu każdy posiadacz konsoli może sprawdzić, czy posiada wystarczająco dobre łącze internetowe, żeby bez problemu móc grać w ten tytuł. Co ciekawe, okazuje się, że w przyszłości cloud version na Nintendo Switch otrzymają także takie tytuły, jak Resident Evil VII: Biohazard oraz remake’i Resident Evil 2 i 3.
Podczas trwającego siedem minut materiału znalazło się też miejsce na krótką wzmiankę dotyczącą Resident Evil 4 Remake. Twórcy zdradzili, że ich najnowsze dzieło dostępne będzie też na PlayStation 4. Początkowo produkcja tworzona była wyłącznie z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Nowa wersja przygód Leona S. Kennedy’ego zadebiutuje 24 marca 2023 roku.
Zobaczcie materiał Capcomu z Tokyo Game Show:
Zdjęcie: materiały prasowe Capcomu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.