Data modyfikacji:

Debiut Suicide Squad przesunięty, w odpowiedzi na krytykę ze strony graczy

Firma Warner Bros. i Rocksteady Studios planują kolejne opóźnienie premiery Suicide Squad: Kill the Justice League. Według ostatnich zapowiedzi produkcja powinna ukazać się 26 maja na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S, a także komputerach PC. Oryginalnie gra miała jednak trafić na półki sklepowe pod koniec ubiegłego roku, ale deweloperzy z różnych względów zrezygnowali z tego terminu. Zgodnie z wciąż oficjalnie niepotwierdzonymi informacjami, twórcy chcą po raz kolejny przesunąć debiut gry, najpewniej na późną jesień tego roku. Jednym z podstawowych powodów tej decyzji miało być fatalne przyjęcie ostatniego trailera tytułu, który prezentował rozgrywkę.
Krytyka fanów wylała się na wszystkie kluczowe aspekty Suicide Squad: Kill the Justice League, począwszy od nieciekawego przebiegu zabawy, opartego w dużej mierze na wykorzystaniu broni palnej oraz mało porywającej eksploracji, a skończywszy na znienawidzonych już elementach RPG. Gracze zawiedli się również tym, że produkcja wpisuje się w model gry-usługi, który przytłacza odbiorcę masą mikrotranskacji oraz elementów zachęcających odbiorcę do codziennego logowania się i wykonywania powtarzających się misji.
Optymiści liczą z pewnością na to, że Rockstedy weźmie sobie do serca uwagi graczy i zrezygnuje chociaż w części z niektórych „atrakcji” w grze. Pesymiści sądzą jednak, że przesuniecie primery nie zmieni zbyt dużo w strukturze tytułu, według nich kilka dodatkowych miesięcy to bowiem zbyt krótki czas na taką rewolucję. Pozwoli jednak wydawcy przeczekać burzę negatywnych komentarzy i przygotować nową strategię promocji tytułu.
Zdjęcie: mat. prasowe.