Data publikacji:

W Starfield nie zagramy w tym roku! Bethesda zdecydowała się na przesunięcie premier dwóch swoich gier

Mam smutną wiadomość dla wszystkich osób, które z niecierpliwością wyczekiwały premiery kosmicznego RPG-a od Bethesdy. Producent poinformował, że nie jest w stanie wypuścić Starfielda w tym roku. Jednocześnie firma zdecydowała się na przesunięcie premiery innej swojej produkcji.
starfield
Z jednej strony zawsze żałujemy, kiedy twórcy ogłoszą obsuwę gry, na którą bardzo czekamy, ale z drugiej zazwyczaj wychodzi to nam na dobre. Lepiej, żeby deweloperzy dopracowali swoje produkcje, niż wypuścili do sprzedaży niedopracowane tytuły, a następnie łatali je aktualizacjami przez kolejne miesiące. Wychodzi na to, że Bethesda potrzebuje nieco więcej czasu na dopieszczenie Starfielda, który pierwotnie miał zadebiutować 11 listopada 2022 roku. Tymczasem studio zdecydowało się na przesunięcie gry na pierwszą połowę 2023 roku, bez podania dokładnego terminu.
Identyczny los spotkał grę Redfall, za którą odpowiada doświadczone studio Arkane, wchodzące w skład rodziny Bethesdy. W oficjalnym komunikacie umieszonym w mediach społecznościowych możemy przeczytać, że „ zespoły Arkane Austin (Redfall) i Bethesda Game Studios (Starfield)  podchodzą bardzo ambitnie do swoich gier, a [Bethesda – dop. red.] chce mieć pewność, że w ręce graczy trafią najlepsze, najbardziej dopracowane wersje przygotowywanych przez nie tytułów”.
Zdjęcie: materiały prasowe Bethesda