Data publikacji:

Porównanie graficzne Wiedźmina 3 na nowej i starej generacji konsol

Kilka dni temu odbył się internetowy pokaz, w trakcie którego CD Projekt RED zaprezentował, jak będzie wyglądała trzecia odsłona Wiedźmina na konsolach nowej generacji. Jeżeli jesteście ciekawi, jak bardzo różni się pod względem grafiki nowa wersja Dzikiego Gona od starej edycji, to koniecznie zapoznajcie się z materiałem porównawczym, jaki trafił na YouTube’a.
Nowe gry w świecie Wiedźmina
CD Projekt RED podczas ostatniego stream mocno chwaliło zmiany, jakie zostaną wprowadzone uwielbianej przez graczy trzeciej odsłonie Wiedźmina. W wersji dedykowanej konsolom nowej generacji możemy spodziewać się m.in. wsparcia dla technologii ray tracing, DLSS 3, FSR 2.1, a także otrzymamy tekstury w rozdzielczości 4K i możliwość wyboru dwóch trybów graficznych. Na papierze brzmi to naprawdę dobrze, ale oczywiście najważniejsze jest to, jak będzie prezentował się efekt końcowy oraz, czy wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X|S zostanie odpowiednio zoptymalizowano.
Płynność rozgrywki i potencjalne błędy techniczne (mam nadzieję, że takowych nie będzie w ogóle!) sprawdzimy dopiero po premierze, zaś już teraz możemy przyjrzeć się jakości oprawy wizualnej. Różnice pomiędzy oryginałem są ogromne, co tylko potwierdza słuszność powstania wersji na next genów. Oczywiście należy pamiętać, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z grą, która pierwotnie zadebiutowała w 2015 roku. Mimo wszystko, poniższy materiał wskazuje na to, że CD Projekt RED wykonał kawał dobrej roboty. Wystarczy spojrzeć  na jakość roślinności (zwłaszcza drzew) oraz wyglądu postaci w scenkach dialogowych.
Przypominam, że premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S nastąpi 14 grudnia bieżącego roku. Zmiany wprowadzone przez producenta będą dostępne również dla posiadaczy edycji na komputery osobiste. Jeżeli macie też wersje na PlayStation 4 lub Xbox One, to będziecie mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji na PS5 i XSX. W przyszłości Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna ma doczekać się także specjalnego wydania pudełkowego.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.