Data publikacji:

Polska gra Green Heel VR otrzyma wersję na PlayStation VR

Incuvo, katowickie studio specjalizujące się w technologii VR, poinformowało w najnowszym raporcie bieżącym o podpisaniu aneksu do umowy zawartej z Creepy Jar S.A. w 2020 roku, dotyczącej marki Green Hell. Przedmiotem aneksu jest rozszerzenie współpracy o kolejną edycję Green Hell VR – tym razem przeznaczoną na platformę Sony PlayStation VR.
green hell vr
W ramach współpracy z Creepy Jar S.A., katowickie studio z sukcesem wydało już w kwietniu bieżącego roku Green Hell VR na platformę Meta Quest 2. Przygotowana przez Incuvo adaptacja VR tego hitu z gatunku survival spotkała się z ciepłym przyjęciem użytkowników, w kilka dni docierając na drugie miejsce listy bestsellerów sklepu Oculus.
Niedługo potem, 13 kwietnia 2022 roku, Spółka zawiadomiła, że sprzedaż Green Hell VR Quest Edition pokryła koszty produkcji tego tytułu na tę platformę. Wkrótce ma się ukazać także Green Hell w edycji PCVR na platformie Steam.
W ramach rozszerzenia współpracy Incuvo będzie odpowiedzialne za przeportowanie, wydanie i dystrybucję Green Hell VR na PSVR, podobnie jak w przypadku platform Meta Quest 2 oraz Steam. Premiera gry na platformie planowana jest do końca 2023 roku.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Creepy Jar zdecydowało się na powierzenie nam przeniesienia swojej marki na kolejną, ważną na rynku VR platformę” – stwierdził Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo. – „Oczywiście w tej chwili nasza uwaga skupia się na nadchodzącej premierze edycji Green Hell VR w edycji PCVR na Steamie, ale nie możemy się już doczekać możliwości wykorzystania naszego doświadczenia i przystąpić do adaptacji Green Hell do specyfiki platformy Sony”.
Autor: Informacja prasowa