Data publikacji:

Nowa data premiery Scorn – gra trafi szybciej do sprzedaży, niż planowano!

Twórcy gier zdążyli nas przyzwyczaić do tego, że kiedy pojawia się informacja o przesunięciu daty premiery, to zazwyczaj oznacza to kilkumiesięczną obsuwę. Dlatego tym bardziej miło mi jest poinformować, że zespół Ebb Software postanowił wyłamać się z tego schematu, dzięki czemu w Scorn zagramy kilka dni wcześniej.
scorn
Serbskie studio Ebb Software ewidentnie nie może doczekać się już premiery swojego dzieła. Raptem kilka dni temu producent opublikował w internecie pełen prolog do swojego dzieła, a teraz podzielił się z graczami kolejnym materiałem. Film został nazwany „You’ve waited long enough…” (pol. Czekaliście już wystarczająco długo), co idealnie oddaje nastroje społeczności graczy (a przynajmniej moje podejście do tej gry), ponieważ Scorn zostało zapowiedziane w 2017 roku i od tamtej pory postępy nad tym dziełem szły w ślimaczym tempie.
Celem materiału było poinformowanie graczy, że premiera Scorn zostanie przyspieszona o kilka dni. Według wcześniejszych informacji, tytuł miał trafić do sprzedaży 21 października tego roku, lecz deweloper z nieznanych powodów zdecydował, że nie ma co dłużej czekać, dlatego gra będzie dostępna już 14 października (piątek), czyli tydzień wcześniej. Taki ruch wydaje się być w pełni zrozumiały, ponieważ ten miesiąc jest już po brzegi naszpikowany głośnymi tytułami, z którymi Scorn raczej nie miałoby szans w bezpośrednim starciu.
Przypominam, że w dzieło studia Ebb Software zagramy wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox Series X|S. Tytuł będzie w dniu premiery dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich subskrybentów usługi PC i Xbox Game Pass. Scorn ma być artystycznym survival horrorem inspirowanym twórczością H.R. Gigera, znanego m.in. ze stworzenia projektu Ksenomorfa do filmu „Alien”. Cyfrową wersję gry znajdziecie na Ceneo.pl w dwóch edycjach – standardowej oraz Deluxe.
Zdjęcie: materiały prasowe Ebb Software
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.