Data modyfikacji:

NieR: Automata jeszcze w tym roku zawita na Nintendo Switch

Nintendo ogłosiło, że ich konsola zostanie zasilona przez jedną z ciekawszych produkcji ostatnich lat. Dzieło studia Platinium Games zostanie udostępnione na Switchu jeszcze w tym roku i wiemy nawet, kiedy dokładnie to nastąpi. Edycja na tę platformę ma także dostać kilka ekskluzywnych bonusów.
NieR: Automata to zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier, którą ukończyłem tyle razy, że już się w tym pogubiłem. Choć zdaję sobie sprawę, że dzieło studia Platinium Games nigdy nie miało zachwycającej oprawy wizualnej, a fabuła bywa lekko przekombinowana, to i tak nie przeszkadzało mi to w zachwycaniu się tą produkcją.
Początkowo tytuł był dostępny wyłącznie na PlayStation 4, gdzie zawitał 23 lutego 2017 roku. Zaledwie miesiąc później nastąpiła premiera na komputerach osobistych, a po roku gra trafiła też na Xbox One. Okazuje się, że Square Enix (światowy wydawca) zadecydował, że Nintendo Switch również powinno otrzymać swoją wersję, nawet jeśli od premiery na PS4 minęło już pięć długich lat.
Informacje odnośnie przygotowaniu gry na konsolę Japończyków podano podczas wczorajszej prezentacji Nintendo Direct Mini. W trakcie pokazu puszczono krótki zwiastun produkcji, a następnie podano datę premiery NieR: Automata – The End of YoRHa Edition na Nintendo Switch – ta została ustalona na 9 października 2022 roku i raczej nic nie powinno jej zagrozić.
Dostaliśmy również potwierdzenie, że ta wersja będzie zawierać także rozszerzenie 3C3C1D119440927, które wprowadza do gry nowy tryb (walka w Koloseach) oraz dodatkowe skórki dla bohaterów. Ponadto wersja na Switcha otrzyma kilka zupełnie nowych ciuszków dla postaci, jakich dotychczas nie uświadczyliśmy na poprzednich platformach.
Jeżeli do tej pory nie mieliście styczności z tym dziełem i chcecie dowiedzieć się, dlaczego warto czekać na premierę, to odsyłam was do mojej recenzji NieR: Automata, która powstała na podstawie wersji na PlayStation 4. Zanim produkcja trafi do sprzedaży, możecie także nadrobić inne gry studia Platinium Games, w tym świetne Astral Chain, będące tytułem ekskluzywnym dla Nintendo Switch.
Zdjęcie: materiały prasowe Platinium Games