Data publikacji:

Kosmiczne DLC do Two Point Campus

Studio odpowiedzialne za najnowszą odsłonę serii Two Point poinformowało, że Campus jeszcze w tym miesiącu otrzyma fabularne DLC, które wprowadzi do zupełnie nowy świat oraz rodzaje studiów. Twórcy przygotowali też nowy zwiastun prezentujący najważniejsze cechy nadchodzącego rozszerzenia.
two point campus
Jeżeli obudzilibyście mnie w środku nocy i zapytali mnie o to, jaka jest moja ulubiona strategia ostatnich lat, to bez zastanowienia wskazałbym na Two Point Campus. Przy grze brytyjskiego dewelopera spędziłem wiele godzin i nawet przez moment nie odczułem znużenia. Twórcy dosyć mocno rozwinęli formułę względem starszego Two Point Hospital, dzięki czemu rozgrywka była jeszcze bardziej zróżnicowana i ciekawa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze podobało mi się w tym tytule, to odsyłam was do recenzji Two Point Campus.
Już niedługo otrzymacie (a raczej będziecie musieli sobie kupić) kolejny powód, żeby zainteresować się produkcją studia Two Point. Deweloper zapowiedział, że do ich gry zmierza fabularne rozszerzenie o nazwie Space Academy – jego premiera została zaplanowana na 6 grudnia bieżącego roku. Termin ten dotyczy komputerów osobistych oraz PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz konsol poprzedniej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Posiadacze Nintendo Switch będą musieli poczekać kilka dni, ponieważ DLC na tej platformie pojawi się dopiero 12 grudnia.
Jak sama nazwa wskazuje, w Two Point Campus: Space Academy będziemy zarządzać uniwersytetem specjalizującym się w odległych podróżach, międzywymiarowych dyplomacjach, galaktycznej obronie itp. Akcja rozszerzenia zostanie osadzona na terenie Universe City, znajdującego się na dryfującej w przestrzeni kosmicznej asteroidzie. Naszym zadaniem będzie odbudowa nieczynnego programu kosmicznego hrabstwa Two Point. Producent odda do dyspozycji sześć nowych kursów, unikatowe rodzaje sal lekcyjnych oraz sześć archetypów studentów. Z informacji prasowej możemy dowiedzieć się, że:
„Nowe sale lekcyjne, takie jak Command Room, dadzą twoim studentom pewność siebie przy ustawianiu fazerów na ogłuszanie, podczas gdy Battle Space podkręci atmosferę i pozwoli im pojedynkować się za pomocą pałek energetycznych. Będziesz musiał przyciągnąć talenty >>nie z tego świata<<, aby zapełnić swój kampus nie tylko początkującymi astronautami i kosmicznymi rycerzami, ale także studentami z kosmosu, spragnionymi zakazanej wiedzy o galaktyce... na przykład jak powstają Cheesy Gubbins.
Nie ma college'u bez imprezy, a studenci będą mieli wiele możliwości do zabawy dzięki nowym wydarzeniom, takim jak organizacja konwentu sci-fi w związku studenckim, oglądanie kosmicznego króla rock'n'rolla lub dołączenie do zupełnie nowego klubu z podróżami w czasie. Two Point Campus to uroczy symulator zarządzania uczelnią, w którym gracze mają za zadanie zbudować i prowadzić kampus swoich marzeń. Gracze otrzymują swobodę w upiększaniu swojego kampusu za pomocą nowych i łatwych w użyciu narzędzi kreatywnych, aby zbudować własne edukacyjne arcydzieło - od projektowania stylowych akademików po układanie ozdobnych chodników i ogrodów.”
Zobaczcie również zwiastun Two Point Campus: Space Academy:
Zdjęcie: materiały prasowe Cenega
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.