Data modyfikacji:

Rockstar zawiesza dalsze wsparcie dla Red Dead Online

Studio Rockstar ogłosiło, że nie zamierza dłużej wspierać Red Dead Online nowymi aktualizacjami. Oznacza to, że gracze będą mogli nadal bawić się w grze z innymi osobami, a także korzystać z mikrotransakcji, ale powinni zapomnieć o nowym ekwipunku, misjach oraz specjalnych eventach. Deweloperzy stwierdzili, że decyzja ta pozwoli im skupić się na pracy nad GTA 6, którego przybliżona data premiery jest wciąż przedmiotem gorących spekulacji fanów.
Przypomnijmy, że Red Dead Online jest trybem zabawy wieloosobowej do Red Dead Redemption 2, który po długich testach zadebiutował w maju 2019 roku, a więc w ponad pół roku po premierze RDR 2. Moduł multiplayer jest też dostępny w formie samodzielnej aplikacji dostępnej na konsolach oraz PC. Red Dead Online miało być w zamierzeniu twórców odpowiednikiem Grand Theft Auto Online. Twórcy spodziewali się, że dzięki mikropłatnościom produkcja będzie przynosić stałe zyski przez wiele długich lat.
Niestety, z powodu agresywnej monetyzacji, a także zdecydowanie mniejszego zainteresowania graczy zabawą w kowbojów na Dzikim Zachodzie, moduł Red Dead Online nigdy nie zdobył nawet drobnej części popularności, jaką cieszy się do tej pory GTA Online. Fakt ten z pewnością wpłynął na decyzję Rockstara. Dodajmy, że w ostatnich miesiącach wsparcie dla gry było na minimalnym poziomie, co spotykało się z krytyką ze strony wciąż wiernych tytułowi osób, regularnie oskarżających deweloperów o niekompetencję.