Data modyfikacji:

Koniec serii FIFA! Nadchodzi EA Sports FC

Firma Electronic Arts ogłosiła, że w 2023 roku jej słynne na całym świecie gry piłkarskie zostaną przeniesione pod nową markę EA SPORTS FC™. Dzięki temu EA będzie w stanie dostarczać coraz to większej społeczności najlepsze na świecie interaktywne doświadczenia sportowe we współpracy z ponad 300 partnerami z całego świata piłki nożnej.
ea sports fc
EA SPORTS FC będzie dla EA platformą do wprowadzania innowacji oraz tworzenia i rozwijania nowych doświadczeń. Dzięki niej ożyją kolejne elementu sportu i zostanie wykorzystana siła ponad 150 milionów fanów w globalnych grach piłkarskich EA SPORTS. W kolejnych nadchodzących latach siła ta obejmie też setki milionów nowych fanów.
„Naszą wizją EA SPORTS FC jest stworzenie największego i najbardziej znaczącego klubu piłkarskiego na świecie, w epicentrum piłkarskiego fandomu” - powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts. „Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie - z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. EA SPORTS FC będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie.”
EA SPORTS FC łączy w sobie siłę ponad 300 licencjonowanych partnerów, dając graczom dostęp do ponad 19 000 sportowców w 700 drużynach, na 100 stadionach i w ponad 30 ligach na całym świecie. Dzięki EA SPORTS FC, EA będzie dalej zwiększać zasięg i siłę swojego portfolio licencji piłkarskich, zachowując i rozszerzając licencjonowaną zawartość, rozwijając nowe doświadczenia i zwiększając dostęp do większej liczby platform. EA będzie również opierać się na fundamencie inkluzywności i wprowadzać innowacje w nowych obszarach związanych z piłką nożną kobiet oraz piłką nożną na poziomie lokalnym dla globalnej społeczności.
Wprowadzenie EA SPORTS FC nie będzie miało wpływu na żadną z obecnych gier piłkarskich EA SPORTS na świecie, a EA i FIFA są podekscytowane faktem, że jeszcze tej jesieni dostarczą najbardziej rozbudowaną grę EA SPORTS™ FIFA w historii. Ostateczna wersja gry FIFA będzie zawierać więcej trybów gry, funkcji, drużyn, lig, zawodników i zawodów niż jakakolwiek poprzednia edycja. Na fanów czeka możliwość doświadczenia tych innowacji w całym ekosystemie EA SPORTS FIFA, w tym w grze FIFA Mobile, FIFA Online 4 i esporcie.
„Jesteśmy wdzięczni za wieloletnią, wspaniałą współpracę z FIFA. Przyszłość światowej piłki nożnej rysuje się w jasnych barwach, a grupa fanów na całym świecie nigdy nie była tak silna. Mamy niesamowitą okazję, aby umieścić EA SPORTS FC w samym sercu tego sportu i dostarczyć jeszcze więcej innowacyjnych i autentycznych wrażeń rosnącej liczbie fanów piłki nożnej.” – skomentował Wilson.
EA stworzyła najbardziej rozbudowaną i wszechstronną sieć partnerstw oraz licencji w branży sportowej. Wszystko w imię dostarczania fanom na całym świecie prawdziwie wciągających doświadczeń. EA SPORTS FC będzie jedynym miejscem, w którym fani będą mogli zagrać między innymi w kultowe rozgrywki UEFA Champions League, UEFA Europa League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligę, LaLiga, Serie A, MLS oraz wiele innych. Szeroki ekosystem licencjonowanych treści EA pozwoli na zaoferowanie niezrównanej autentyczności w grach piłkarskich EA SPORTS, teraz i przez wiele kolejnych lat.
Więcej informacji na temat gry EA SPORTS FC zostanie udostępnionych latem 2023 roku.
Autor: Informacja prasowa