Data modyfikacji:

Jak długie będzie Final Fantasy XVI?

Przedstawiciele studia Square Enix wypowiedzieli się na temat swojego projektu. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu przez redakcję Famitsu dowiedzieliśmy się, ile czasu będziemy potrzebowali na dotarcie do napisów końcowych szesnastej odsłony Final Fantasy.
Final-fantasy-XVI-na-PS5
Choć powinniśmy się cieszyć, że jest już wiosna, to jednak miłośnicy serii Final Fantasy zdecydowanie nie mogą doczekać się kalendarzowego lata. Wszakże dopiero wtedy do sprzedaży trafi wielce wyczekiwana szesnasta odsłona tego kultowego cyklu. Studio Square Enix pokazało już sporo materiałów dotyczących tego projektu, ale w dalszym ciągu nie wiedzieliśmy, z jak dużym tytułem mamy do czynienia. Okazuje się, że gra powinni zadowolić wszystkie osoby, które oczekują spędzić przez tym tytułem wiele wieczorów.
Producent Naoki Yoshida i reżyser Hiroshi Takai w rozmowie z serwisem Famitsu (za IGN) poinformowali, że początkowo ich firma celowała w dwadzieścia godzin, ale ostatecznie wyszło, że na ukończenie Final Fantasy XVI potrzebne będzie co najmniej trzydzieści pięć godzin. Taki wynik uzyskamy, gdy skupimy się przede wszystkim na zaliczaniu misji powiązanych z głównym wątkiem fabularnym. Twórcy dodali, że na ukończenie wszystkich zadań pobocznych i dodatkowych aktywności przy grze będziemy musieli spędzić drugie razy tyle – a może nawet i jeszcze więcej.
Sam co prawda wolę krótsze produkcje, ale jeśli „szesnastka” okaże się dobrą grą, to z chęcią poświęcę na nią tyle czasu. Warto także dodać, że przygody Clive’a Rosfielda otrzymają po premierze tryb Final Fantasy Mode, który zaoferuje wyzwanie na wyższym poziomie oraz Nową Grę+.
Premiera Final Fantasy XVI zaplanowana została na 22 czerwca bieżącego roku. Początkowo tytuł zostanie udostępniony wyłącznie na konsoli PlayStation 5, ale już w przyszłym roku dzieło Square Enix trafi także na komputery osobiste. Dokładny termin wydania pecetowego nie jest natomiast znany. Niewykluczone, że produkcja dostępna będzie też na Xbox Series X|S, lecz dopiero najwcześniej za dwa lata ze względu na czasową konsolową ekskluzywność gry na konsoli Sony.
Zdjęcie: materiały prasowe Square Enix
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.