Data modyfikacji:

Isonzo - nowy FPS w realiach I wojny światowej

Strzelanki osadzone w realiach I wojny światowej wciąż należą do rzadkości, mimo tego, że za temat zabrała się już raz seria Battlefield. Jedną z nadchodzących gier rozgrywającej się w tej arcyciekawej epoce jest Isonzo, tworzone przez holenderskie studio Blackmill Games. Deweloperzy potwierdzili właśnie datę premiery nowego tytułu na konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i 5, a także komputerach PC.
Isonzo ukaże się w sprzedaży 13 września. Gra nie będzie sprzedawana w cenie dużych superprodukcji, twórcy będą życzyć sobie za nią oko 29 euro (ok. 140 złotych). Podczas rozgrywki odwiedzimy najważniejsze bitwy południowego frontu I wojny światowej, przebiegającego na granicy Włoch oraz Austro-Węgier. Walki przebiegały tutaj w trudnym górskim terenie oraz w otoczonych wysokim szczytami dolinach, w tym w dorzeczu tytułowej rzeki Isonzo.
isonzo
Zabawa skupia się tutaj wyłącznie na rozgrywkach wieloosobowych. Przed meczem gracze wybiorą ekwipunek swojej postaci. Możemy wcielić się między innymi w snajperów, albo grenadierów. Na polu walki do rzadkości nie należeć będzie użycie broni chemicznej, musimy więc poetami o masce gazowej. Zespół z Blackmill Games chwali się przy tym, z jak wielką starannością i realizmem odtworzył mundury, broń oraz atmosferę z początku XX wieku.