Data modyfikacji:

Harry Potter: Quidditch Champions - sportowa gra z czarodziejami w roli głównej

Firma Warner Bros. Games oraz studio deweloperskie Unbroken Games zapowiedziały tytuł Harry Potter: Quidditch Champions, który ukaże się na konsolach oraz komputerach PC. Produkcja będzie zręcznościową grą pozwalającą nam wcielić się w zawodników Quidditcha, fikcyjnego sportu uprawianego na magicznych latających miotłach, który po raz pierwszy pojawił się na kartach powieści o przygodach Harry’ego Pottera. Na razie twórcy podzielili się z nami debiutanckim filmowym zwiastunem, dającym przedsmak tego co będzie czekać na nas na stadionie, a w informacji prasowej opisali także podstawowe założenia swojego nowego dzieła.
Harry Potter: Quidditch Champions będzie nastawiony wyłącznie na rozgrywki wieloosobowe i będzie wymagał stałego połączenia z internetem. Gracze będą mogli dołączyć do meczów drużynowych w pojedynkę lub stworzyć wymarzony team wraz ze swoimi znajomymi. Autorzy nie wspominają na razie nic o przewidywanym terminie premiery, ale zaznaczają, że otworzyli zapisy do zamkniętych testów beta, produkcja jest więc już częściowo grywalna, co daje nadzieję na jej rychły debiut.
Choć nie mamy żadnych konkretnych informacji na ten temat, biorąc pod uwagę naturę gry możemy z prawie 100-procentową pewnością stwierdzić, że Harry Potter: Quidditch Champions zostanie udostępniony w formacie free-to-play. Tytuł zarobi więc na siebie za pośrednictwem kosmetycznych mikrotranskacji, którym będzie towarzyszyć najpewniej także przepustka sezonowa Battle Pass.
Harry Potter: Quidditch Champions ma ogromny potencjał, o DLC z możliwością wzięcia udziału w meczach Quidditcha prosiło wielu właścicieli wydanego niedawno Hogwarts Legacy. Co ciekawe, sama gra istnieje nie tylko na kartach książek, ale również w świecie rzeczywistym, w którym od lat organizowane są prawdziwe rozgrywki tego sportu. Z przyczyn oczywistych zawodnicy biegają jednak po trawiastej murawie, a zasady są mocno zmodyfikowane.
Zdjęcie: mat. prasowe.