Data modyfikacji:

Gogle PlayStation VR 2 nie są kompatybilne z grami na oryginalne PSVR

Sony potwierdziło, że gogle PlayStation VR2, które pojawią się w sprzedaży na początku przyszłego roku, nie będą kompatybilne z grami stworzonymi z myślą o oryginalnych okularach PSVR. Oznacza to, że wbrew oczekiwaniom wielu fanów, biblioteka gier na PSVR2 będzie ograniczona w dniu premiery do zaledwie kilkunastu tytułów.
Z pewnością wpłynie to na zainteresowanie sprzętem, zwłaszcza wśród entuzjastów wirtualnej rzeczywistości, którzy w 2016 roku ustawiali się w kolejce, by wypróbować debiutujące wówczas PSVR. Od tamtej pory oryginalne okulary VR doczekały się biblioteki kilkuset dedykowany oraz wspieranych gier na PlayStation 4, ich strata będzie więc mocno odczuwalna.
Według Sony, PSVR2 nie może współpracować z powodów technicznych z wydanymi już grami VR z PlayStation 4. Sednem problemu jest zupełnie inny system śledzenia ruchu rąk użytkownika. W PSVR opierał się on na wykorzystaniu różdżek PlayStation Move oraz kamery konsoli. W nowym urządzeniu gogle samodzielnie śledzą dedykowane kontrolery przy pomocy wbudowanych sensorów i kamer.
Wielu deweloperów gier na PSVR zdecyduje się zapewne w najbliższej przyszłości na opublikowanie aktualizacji lub patchy dodających wsparcie dla PSVR2. To, czy będą one płatne, czy darmowe, będzie kwestią indywidualnej decyzji twórców. Spodziewajmy się też nadejścia remasterów oraz remake’ów wielu tytułów.
Zdjęcie: mat. prasowe