Data modyfikacji:

God of War Ragnarok - ponad 5 milionów kopii sprzedanych w pierwszym tygodniu

Sony pochwaliło się właśnie, że wydany 9 listopada God of War Ragnarok, zaledwie w przeciągu 5 dni od premiery na PlayStation 4 i PlayStation 5, sprzedał się w liczbie ponad 5 milionów kopii. Dane obejmują zarówno wersje pudełkowe, jak i cyfrowe dzieła studia Santa Monica. Dla porównania, poprzednia odsłona serii, a więc God of War, która ukazała się w kwietniu 2018 roku na PS4, w trzy dni po premierze trafiła do ponad 3 milionów osób.
Deweloperzy zaznaczyli również, że God of War Ragnarok zdobył tytuł najszybciej sprzedającej się gry stworzonej przez wewnętrzne studio Sony Entertainemt Interactive w historii, a także najpopularniejszej części serii w pierwszym tygodniu sprzedaży.
Ragnarok ma również sporą szansę, by pobić swojego poprzednika, jeżeli chodzi o ogólną liczbę kopii, które zostały kupione przez graczy. Według najnowszych danych przekazanych przez Sony, God of War sprzedał się w przeciągu ostatnich czterech lat w liczbie ponad 23 milionów egzemplarzy, z czego ok. 2 miliony przypadły na wersję PC.
Zdjęcie: mat. prasowe.