Data modyfikacji:

Piłka nożna jakiej nie było? Na to wskazuje gameplay FIFA 23

Do premiery najnowszej odsłony serii FIFA pozostało już niewiele czasu (30 września 2022 r.), dlatego Electronic Arts coraz częściej dzieli się z fanami nowymi materiałami z gry. Tym razem twórcy opublikowali długi gameplay z komentarzem, w którym dokładnie możemy przyjrzeć się poszczególnym elementom rozgrywki. FIFA 23 zaoferuje sporo nowości względem poprzednich części.
FIFA Juventus
Seria FIFA cały czas święci triumfy w rankingach sprzedażowych i raczej ten stan rzeczy szybko nie ulegnie zmianie. No chyba, że po tym, jak Electronic Arts straci prawa do korzystania z marki (a tak się stanie od kolejnej edycji), to wtedy zdezorientowani gracze nie będą tak chętnie kupowali swoich egzemplarzy z grą, jak dotychczas.
Zanim jednak do tego dojdzie, najpierw na półkach sklepowych pojawi się FIFA 23, która zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Producent podzielił się trwającym ponad dziesięć minut materiałem, w którym dokładnie wyjaśnia niektóre z mechanik rozgrywki, jakie zostaną zaimplementowane do gry, c chwaląc się m.in. nową wersją systemu Hypermotion.
Hypermotion 2 to technologia polegająca na analizowaniu przez sztuczną inteligencję zachowań piłkarzy na boisku, co w połączeniu z sesjami motion capture ma pomóc w zaprogramowaniu jak najbardziej realistycznych zachowań wirtualnych zawodników. EA Sports twierdzi, że na potrzeby tegorocznej edycji wykonano dwa razy więcej fotografii piłkarzy niż poprzednio, co zaowocowało zdobyciem ponad sześciu tysięcy animacji.
Twórcy FIFA 23 po raz kolejny wprowadzają modyfikację w wykonywaniu stałych fragmentów gry. Właściwie to nawet nie tylko modyfikacje, co do gry zostanie dodany zupełnie nowy system rzutów wolnych. Gracze nie tylko będą mogli wskazać kierunek, w którym powinna polecieć piłka, ale także konieczne będzie wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za strzał w momencie, gdy obrys wokół piłki będzie się z nią najbardziej stykał. Oznacza to, że niezwykle ważny będzie timing, przez co strzelanie goli ze stałych fragmentów może być trudniejsze.
Deweloper zapowiada, że piłka nożna kobiety zostanie jeszcze bardziej rozbudowana, zarówno pod względem liczby dostępnych zawodniczek, jak i stylu gry. EA Sports przeprowadziło mecz żeńskich drużyn, na podstawie którego przygotowane zostaną specjalne animacje dla kobiet. Oczywiście to tylko część nowości i zmian przedstawionych przez producenta. Więcej szczegółów znajdziecie w najnowszym gameplayu FIFA 23:
Zdjęcie: materiały prasowe EA Sports