Data publikacji:

Gameplay Exoprimal – rzeź dinozaurów!

Na początku marca bieżącego roku Capcom zaprezentował graczom swoją nową produkcję, będącą zupełnie nową marką, a nie kontynuacją żadnej z wcześniejszych gier tego studia. Po kilku miesiącach od zapowiedzi producent podzielił się z graczami konkretnym zapisem z rozgrywki, dzięki czemu można lepiej przyjrzeć się, o co tak naprawdę chodzi w Exoprimal.
Podczas pokazu Capcom Showcase byliśmy świadkami kilku ciekawych zapowiedzi i prezentacji najróżniejszych produkcji tworzonych przez tego japońskiego producenta. Nie zabrakło również miejsca dla gry Exoprimal, będącej bardzo dynamiczną kooperacyjną strzelanką, w której gracze wcielają się w bohaterów wyposażonych w zaawansowane technologicznie egzoszkielety, a ich zadaniem jest powstrzymanie inwazji morderczych dinozaurów.
W trakcie wydarzenia pokazano zaledwie krótki gameplay, lecz już kilka dni później twórcy podzielili się trwającym ponad piętnaście minut materiałem wideo. Produkcja stawia przede wszystkim na bardzo dynamiczną akcję, gdzie na ekranie mogą pojawić się jednocześnie setki (jeśli nie tysiące) przeciwników jednocześnie. Trzeba przyznać, że prezentuje się to dosyć ciekawie i intrygująco, choć oczywiście o jakości gry przekonamy się dopiero po zagraniu w nią. Tymczasem zachęcam was do obejrzenia obszernych fragmentów rozgrywki Exporimal.
Data premiery Exoprimal została ustalona na 2023 rok, jednakże dokładny termin na ten moment pozostaje tajemnicą. Studio Capcom stawia na multiplatformowość, dzięki czemu produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Jeszcze w tym roku mają wystartować zamknięte testy, które mają odbyć się latem w trzech terminach – 11 lipca, 25 lipca oraz 7 sierpnia. Żeby otrzymać do nich dostęp, trzeba się zarejestrować na oficjalnej stronie gry.
Zdjęcie: materiały prasowe Capcom