Data modyfikacji:

Zagraj w gry z Game Passa bez konsoli i PC. Wystarczy nowy telewizor

Microsoft już wiele miesięcy temu informował, że planuje zrewolucjonizować podejście do gier wideo. Twórcy konsoli Xbox oczywiście zachęcają do kupna ich urządzenia, jednakże sporo energii wkładają także w promocję swojej usługi abonamentowej, która ma stać się jak najbardziej inkluzywna dla wszystkich graczy z całego świata. Od teraz wystarczy tylko telewizor Samsunga, żeby mieć dostęp do pokaźnej biblioteki gier.
Game Pass
Jesteście graczami pecetowymi, lecz wasz komputer powoli przestaje współpracować z najnowszymi produkcjami? Jeszcze jakiś czas temu doradziłbym, że dobrym rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji kupno nowej konsoli Sony, Nintendo bądź Microsoftu. Tymczasem okazuje się, że do grania w tytuły z górnej półki nie potrzeba żadnego dodatkowego urządzenia – wystarczy sam telewizor. Niestety nie obojętnie jaki TV, tylko modele Samsunga, które trafiły do sprzedaży w tym roku. Z czasem usługa zostanie rozszerzona na sprzęty innych producentów. A w ogóle o co dokładnie chodzi?
O to, że 30 czerwca bieżącego roku Microsoft udostępnił aplikację Xbox TV umożliwiającą granie w produkcje z oferty Xbox Game Pass na telewizorach. Oczywiście danych tytułów nie można pobierać na dysk urządzenia, ponieważ całość opiera się na strumieniowaniu gier w ramach usługi Xbox Cloud Gaming. Dotychczas ta rewolucyjna technologia funkcjonowała na konsolach, komputerach oraz urządzeniach mobilnych – teraz do tego grona dołączyły także telewizory. Żeby móc skorzystać z oferty, trzeba mieć oczywiście wykupiony dostęp do Game Passa, stosunkowo szybkie i stabilne łącze internetowe oraz pada od Xboksa, którego należy sparować z telewizorem poprzez Bluetooth.
Xbox Cloud Gaming domyślnie przypisane jest do usługi Samsung Gaming Hub, która na ten moment nie jest dostępna dla polskich użytkowników. Na szczęście Microsoft przewidział taką możliwość, dlatego bez problemu można także pobrać samodzielną aplikację Xbox TV, dającą dostęp do gry w chmurze. Jeśli natomiast chodzi o jakość rozgrywki, to Gigant z Redmont zapewnia, że produkcje będą wyświetlane w rozdzielczości 1080p i mają działać w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.
Zdjęcie: materiały prasowe Xbox