Data modyfikacji:

Fantastyczna sprzedaż LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Seria idzie na rekord?

Wszystko wskazuje na to, że w dalszym ciągu połączenie takich marek jak LEGO i Star Wars z miejsca skazane jest na sukces. Studio odpowiedzialne za najnowsze przygody klockowych Jedi poinformowali za pomocą Twittera o liczbie sprzedanych egzemplarzy The Skywalker Saga. Produkcja dotarła już do kilku milionów graczy na całym świecie!
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
Nowa gra z serii LEGO Star Wars została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów, co zaowocowało średnią ocen 82/100 w serwisie Metacritic. Choć nie jest to moja ulubiona produkcja studia Traveller’s Tales, to jednak skłamałbym, gdybym napisał, że źle się przy niej bawiłem. Jeżeli chcecie poznać moją opinię o tym dziele, to zapraszam was do przeczytania recenzji The Skywalker Saga. A jeśli ona nie zachęci was wystarczająco do kupna swojego egzemplarza, to może zrobią to wyniki sprzedażowe, które prezentują się fantastycznie.
Od premiery LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów nie minęły nawet trzy miesiące, a gra dotarła już do pięciu milionów użytkowników! Tak wysoki wynik świadczy o tym, że gracze nadal bardzo cenią sobie markę Star Wars, pomimo tego, że ostatnie filmy kinowe pozostawiały wiele do życzenia. Kolejnym powodem może być również fakt, że tym razem studio Traveller’s Tales przygotowało sporo zmian w rozgrywce, co mogło być dodatkową zachętą dla osób, które były już nieco zmęczone formułą poprzednich gier tego studia.
Wszystko wskazuje też na to, że sprzedaż The Skywalker Saga może być rekordowa dla całej serii LEGO od Traveller’s Tales. Według serwisu VGChartz, na ten moment najwięcej zarobiła gra LEGO Batman: The Videogame (11 mln sprzedanych egzemplarzy), a drugie i trzecie miejsce przypadają na LEGO Star Wars II: The Original Trilogy i LEGO Star Wars: The Video Game, które dotarły odpowiednio do 8.2 i 6.7 miliona osób.
Przypominam, że LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów zadebiutowało 5 kwietnia 2022 roku. Produkcja dostępna jest na wszystkich obowiązujących obecnie platformach, czyli komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zdjęcie: materiały prasowe Traveller’s Tales
Zdjęcie: materiały prasowe Traveller’s Tales