Data modyfikacji:

Death Stranding 2 - sequel od Hideo Kojimy!

Podczas gali The Game Awards 2022 doszło do momentu, na który z niecierpliwością czekało wielu graczy – w tym ja. W końcu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Kojima Porductions jest już w trakcie prac nad kontynuacją fantastycznego Death Stranding. Podczas transmisji opublikowany został nawet fenomenalny, aczkolwiek enigmatyczny, zwiastun.
Kilka tygodni temu gracze byli w szoku, kiedy dowiedzieli się, że Hideo Kojima tworzy ekskluzywny tytuł dla konsol sygnowanych logiem Xboksa. Z oczywistych powodów, fani spekulowali, że japoński twórca przeszedł do obozu Microsoftu, ale tegoroczna gala The Game Awards pokazała, że firmie Kojima Productions nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować zarówno dla Giganta z Redmond, jak i Sony. Właśnie dowiedzieliśmy się, że od jakiegoś czasu trwają także prace nad sequelem Death Stranding!
Oczywiście, jak to zwykle bywa w przypadku tego reżysera, zapowiedź została zrealizowana w taki sposób, żeby pokazać sporo ciekawych elementów, jednocześnie zestawiając poszczególne sceny w taki sposób, aby zachęcić graczy do głębszych analiz i przewidywań. Jedno jest pewne – Death Stranding 2 będzie oficjalną kontynuacją pierwszej części, w której spotkamy tych samych bohaterów, a przynajmniej ich część. Z nowych twarzy potwierdzono udział Elle Fenning oraz Shioli Kutsuny.
Materiał filmowy opublikowany podczas The Game Awards bardzo mocno skupia się na Fragile, odgrywanej przez Leę Seydoux. Nie zabrakło również protagonisty „jedynki”, któremu ponownie twarzy i głosu użyczy aktor Norman Reedus. Nad fabułą na razie nie ma co się rozwodzić, bo Kojima z pewnością wrzucił do zwiastuna wiele mylących tropów. Na pewno intrygująco zapowiada się wizja świata, która pod paroma względami różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej. W dalszym ciągu mocnym elementem historii będą Łącznikowe Dzieci.
Na ten moment niestety nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera Death Stranding 2, ale raczej nie ma co się nastawiać, że produkcja Hideo Kojimy zadebiutuje w 2023 roku. Choć, niewykluczone, że Japończyk szykuje dla nas nie lada niespodziankę. Byłoby super! Pewne jest natomiast to, że na ten moment sequel został zareklamowany jako tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 5.
Twórcy na tym etapie nie wspomnieli nic o wersji pecetowej, więc nawet jeśli ta będzie dostępna w sprzedaży, to z pewnością nastąpi to ze sporym opóźnieniem względem konsoli Sony. Z potwierdzonych informacji wiadomo również, że gra zostanie oparta na zmodyfikowanym silniku graficznym Decima, który został przygotowany na potrzeby Horizon Zero Dawn.
Zobaczcie zwiastun Death Stranding 2:
Zdjęcie: materiały prasowe Kojima Productions
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.