Data modyfikacji:

Data premiery A Plague Tale: Requiem i długaśny gameplay

W trakcie tegorocznego pokazu Xbox & Bethesda Showcase 2022, który odbył się 12 czerwca, zaprezentowano krótki zwiastun drugiej odsłony A Plague Tale. Marka ponownie wzbudziła zainteresowanie graczy, którzy oczekiwali od twórców dodatkowych materiałów wideo poświęconych rozgrywce. Firma Asobo Studio spełniła ich oczekiwania, wrzucając do sieci kilkunastominutowy gameplay.
A Plague Tale: Requiem
Jestem wielkim fanem pierwszej części A Plague Tale, której niestety nie udało się zdobyć zbyt dużej popularności. Na szczęście Innocence zarobiło jednak na tyle dobrze, że twórcy dosyć szybko przystąpili do prac nad kontynuacją, jednocześnie dbając tym razem o jak najlepszą promocję – w końcu nie bez powodu tytuł jest prezentowany na najważniejszych prezentacjach organizowanych przez Microsoft. Wydawca gry (Focus Entertainment) szuka jednak innych metod na dotarcie do odbiorców, czego dowodem jest chociażby nowe fragmenty rozgrywki udostępnione na ich youtubowym kanale.
Studio Asobo przygotowało gameplay, który w znaczący sposób rozbudowuje sekwencje zaprezentowane wcześniej podczas Xbox & Bethesda Showcase 2022. W poniższym materiale możemy przyjrzeć się fabularnym wstawkom oraz samej rozgrywce, która pod wieloma względami wygląda niemalże identycznie, jak w poprzedniej części. Widać jednak, ze studio próbuje bawić się pewnymi mechanikami, dodając np. możliwość kontrolowania wielkich chmar szczurów, eliminując tym samym przeciwników bez ujawniania swojej pozycji.
Producenci w końcu zdradzili również oficjalną datę premiery A Plague Tale: Requiem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w najnowsze dzieło Asobo Studio zagramy 18 października 2022 roku. Tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach 9. generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S. O dziwo, w produkcję zagrają też posiadacze Nintendo Switch, za sprawą wersji Cloud. Warto dodać, że Requiem już na premierę będzie dostępne w usłudze Game Pass.
Zdjęcie: materiały prasowe Asobo Studio