Data modyfikacji:

CS:GO z nowym rekordem liczby graczy

Counterstrike
Mimo ponad 11 lat od czasu premiery, Counter-Strike: Global Offensive pobił, w weekend 10-13 czerwca, swój dotychczasowy rekord największej liczby osób bawiących się z grą w przeciągu dnia. W rozgrywkach w tej wieloosobowej strzelance wzięło udział 1,4 mln ludzi z całego świata. Dodajmy, że przez całym miniony tydzień klienta tytułu miało nieustannie uruchomionych ponad pół miliona graczy. Co ciekawe, wcześniejszy rekord został ustanowiony zaledwie w lutym tego roku i wynosił on 1,32 mln. W przeciągu kilku tygodni zaobserwowaliśmy więc skok o ponad 800 tysięcy. W takim tempie należy oczekiwać, że produkcja ustawi sobie w najbliższych miesiącach jeszcze wyższą poprzeczkę.
Przypomnijmy, że Counter-Strike: Global Offensive to ulepszona i poprawiona wersja oryginalnego Counter-Strike’a, który rozpoczął swoje życie jako darmowa fanowska modyfikacja do legendarnego już Half-Life’a. Mod ukazał się oryginalnie w 1999 roku i bardzo szybko zyskał sporą popularność wśród fanów rozgrywek multiplayer. Od dominujących wówczas strzelanek, zabawę wyróżniał realistyczny model zabawy, tematyka (zmagania jednostek specjalnych z terrorystami), możliwość samodzielnego dobierania ekwipunku przed meczem oraz duży nacisk na taktyczną grę drużynową.
Potencjał moda został szybko zauważony przez Valve, które kupiło prawa do jego dalszego rozwoju, co zaowocowało jego portami na różne platformy sprzętowe, nowymi mapami i elementami rozgrywki. Counter-Strike stał się też jedną z pierwszych popularnych produkcji e-sportowych i pozostaje nią po dzień dzisiejszy. Warto dodać, że według plotek, jeszcze w tym roku deweloperzy szykują się do wydania kolejnej odświeżonej wersji CS:GO zbudowanej na nowej wersji silnika graficznego Source.
Zdjęcie: mat. prasowe