Data publikacji:

Boicie się szczurów? A Plague Tale: Requeim nie będzie grą dla was

Studio Asobo opublikowało na blogu artykuł, w którym pochwaliło się możliwościami technologicznymi swojej najnowszej produkcji. W A Plague Tale: Reuqiem na ekranie pojawi się przeogromna liczba szczurów, która ma być aż sześćdziesiąt razy większa, niż w pierwszej części. Poznajcie szczegóły tej rewelacji.
A Plague Tale: Requiem
Jestem wielkim fanem A Plague Tale: Innocence. Studio Asobo zaskoczyło mnie fantastyczną opowieścią oraz ciekawym gameplayem, który umiejętnie łączył stare rozwiązania z nowoczesnymi mechanikami, z jakimi nie mieliśmy do czynienia w innych produkcjach. Mam tutaj głównie na myśli potężne stada szczurów, które przemieszczały się po lokacjach niczym jedna wielka i przerażająca maź, wchłaniająca wszystko na swojej drodze. Okazuje się, że to, co widzieliśmy w „jedynce” było zaledwie przedsmakiem przed tym, co twórcy przygotowali dla nas w drugiej części.
Na oficjalnym blogu PlayStation został udostępniony wpis, w którym studio Asobo opowiada o warstwie technicznej A Plague Tale: Requiem. Dzięki temu, że produkcja tworzona jest wyłącznie z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, twórcy mieli większe pole do popisu praktycznie w każdej kwestii. Wystarczy, że spojrzymy na wersję na PlayStation 5, która ma wykorzystywać wszystkie najważniejsze możliwości kontrolera DualSense, łącznie z głośnikiem haptycznymi wibracjami, jak i adaptacyjnymi triggerami.
Nie to jest jednak najważniejsze. Producent chwali się, że za sprawą o wiele większej wydajności Xbox Series X oraz PS5, mógł pozwolić sobie na wzrost liczby wyświetlanych szczurów na ekranie. W pierwszej części w najgorętszym momencie gra była w stanie wygenerować maksymalnie pięć tysięcy gryzoni. Tymczasem w A Plague Tale: Requiem jednocześnie bohaterowie staną twarzą w twarz z aż trzystoma tysiącami szczurów, co daje nam wynik o sześćdziesiąt razy większy, niż w „jedynce”! Takie liczby robią ogromne wrażenie – teraz pozostaje nam tylko czekać na premierę, żeby zobaczyć to na własne oczy.
A Plague Tale: Requeim trafi do sprzedaży już 18 października 2022 roku. Jak już wcześniej wspominałem, produkcja studia Asobo dostępna będzie na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Co ciekawe, w ten tytuł zagramy również na Nintendo Switch – na tej platformie dostępna będzie wersja Cloud.
Zdjęcie: materiały prasowe Asobo
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.