Data modyfikacji:

Baldur’s Gate III - data premiery i nowy zwiastun

Podczas wręczenia nagród The Game Awards 2022 deweloperzy ze studia Larian podzielili się najnowszym zwiastunem Baldur’s Gate III, bezpośredniej kontynuacji dwóch legendarnych RPG-ów produkcji sprzed ponad dwudziestu lat, które do dziś są świetnie pamiętane przez fanów gatunku. Najważniejszą informacja dla fanów jest z pewnością data premiery gry, która została przedstawiona na końcu trailera. Baldur’s Gate III zadebiutuje oficjalnie w sierpniu 2023 roku. Tytuł pojawi się w pierwszej kolejności na PC, w serwisach GOG oraz Steam.
Zaznaczmy jednak, że Baldur’s Gate III jest już dostępny w sprzedaży od dłuższego czasu, gracze mają jednak dostęp tylko do wczesnej wersji tytułu, nie posiadającej pełnej zawartości oraz stale aktualizowanej przez deweloperów. Twórcy obiecują, że im bliżej będą oficjalnej daty premiery, tym więcej poprawek i nowej zawartości zostanie oddanych w ręce fanów, którzy zdecydowali się na wsparcie zespołu, poprzez zakup bety. Wśród nich znajdą się między innymi nowe klasy postaci oraz kolejne fragmenty kampanii fabularnej gry.
Jeżeli o historii mowa, zwiastun zdradził, że podczas zabawy spotkamy jedną z kluczowych postaci z dwóch poprzednich odsłon Baldur’s Gate, która niezmiennie pozostaje faworytem wielu miłośników cyklu. Chodzi oczywiście o barbarzyńcę o imieniu Minsc, który nie rozstaje się ze swoim wiernym chomikiem Boo, będących w oczach jego właściciele reinkarnacją potężnego bóstwa.