Data modyfikacji:

Akcja nowego Call of Duty: Black Ops może rozgrywać się w latach 90.

Najnowsze plotki wskazują na to, że akcja kolejnej odsłony Call of Duty, wchodzącej w skład serii Black Ops rozwijanej przez studio Treyarch, będzie rozgrywać się na początku lat 90. Produkcja ma pozwolić nam na doświadczenie najważniejszych wydarzeń z pierwszej wojny w Zatoce Perskiej i amerykańskiej interwencji w Katarze i Iraku. Poprzednia gra spody szyldu Black Ops przenosiła nas do lat 80., a więc jednego z najgorętszych okresów zimnej wojny.
To jednak nie wszystko, przecieki oparte na informacjach, które miały zostać zaczerpnięte z plików jednej z mobilnych gier z serii, wskazują także na przewidywany termin premiery kolejnego działa Treyarch. Według nich, najnowszy Black Ops ukaże się w 2024 roku, a więc w dwa lata po tegorocznym Call of Duty: Modern Warfare II, które trafi do sprzedaży w listopadzie. Będzie to pierwszy przypadek od ponad dwóch dekad, kiedy nowe Call of Duty nie pojawi się na półkach sklepowych w rocznym odstępie czasu.
Przerwa pomiędzy premierami obu gier pozwoli zespołowi z Treyarch dopracować swój tytuł, bez nadmiernego stresu związanego ze zbliżającymi się deadline’ami. Wydawca cyklu, firma Activision, w dużym stopniu polega też w tej chwili na Call of Duty: Warzone, a więc trybie battle royale, który rozwijany jest niezależnie od numerowanych odsłon serii. Wraz z premierą Modern Warfare II otrzyma on masę usprawnień i nowości, występujących pod wspólną nazwą Warzone 2.0.