Data modyfikacji:

Modulator głosu – jaki modulator głosu wybrać? Jak korzystać z modulatora głosu?

Modulator głosu jest narzędziem pozwalającym na modyfikację tonu głosu. Przy użyciu efektów dźwiękowych zmieniacz głosu sprawia, że daną osobę bardzo trudno rozpoznać. Jak korzystać z modulatora głosu? O czym należy pamiętać?
Modulator głosu

Jaki modulator głosu wybrać?

Współczesne modulatory głosu w niczym nie przypominają tych sprzed kilku lat, montowanych zazwyczaj przy słuchawce telefonu. Za pomocą aplikacji można skutecznie zmodyfikować ton głosu, aby był nierozpoznawalny dla innych. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu lub urządzeniu fizycznemu (bardziej do zastosowań profesjonalnych, np. w służbach) na głos osoby mówiącej nałożone są efekty dźwiękowe, które modyfikują ton oraz jego cechy charakterystyczne. W konsekwencji głos brzmi zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Przykładowo kobieta używająca modulatora głosu może brzmieć jak mężczyzna i na odwrót. Wraz z rozwojem technologii modulatory znalazły zastosowanie m.in. w robotyce czy w branży rozrywkowej. 
Podczas wyboru aplikacji na smartfona warto przejrzeć opinie oraz recenzje internetowe. Dobrą wskazówką dotyczącą jakości oprogramowania będzie również liczba pobrań widoczna w sklepie z aplikacjami. Podczas pobierania należy wziąć pod uwagę występowanie oraz rodzaj mikropłatności. Niejednokrotnie bywa tak, że program jest darmowy, jednak za dane funkcje należy całkiem sporo zapłacić, co czyni program nieopłacalnym, szczególnie jeśli nie będzie on stosowany do celów komercyjnych. 

Jak korzystać z modulatora głosu?

W zależności od wybranej formy modulatora głosu można zmodyfikować swój ton. Na rynku dostępne są zarówno modulatory fizyczne, jak i aplikacje. W zależności od danego modulatora można albo wcześniej nagrać swój głos i następnie poddać go modyfikacji, albo zmieniać go na bieżąco za pomocą dostępnych narzędzi. 
Modulator głosu jest narzędziem uniwersalnym, które ma wiele zastosowań. Stereotypy związane wyłącznie z zastosowaniem zmieniacza do celów detektywistycznych już dawno zostały obalone. Przede wszystkim korzystają z niego twórcy internetowi, w tym autorzy podcastów. Co więcej, znajduje zastosowanie również w przypadku programów internetowych. Można za jego pomocą tworzyć treści dydaktyczne, poprzez odgrywanie scenek. Ponadto można poprawić własną dykcję i wymowę. 

Jak zmienić głos dzięki aplikacji?

Modulator głosu w formie aplikacji sprawdzi się przede wszystkim podczas zmieniania tonu głosu w komunikatorze internetowym. Podczas wyboru odpowiedniej aplikacji warto sprawdzić, czy ma ona funkcję zmiany głosu na żywo, np. poprzez modulator głosu teams. Do najpopularniejszych aplikacji dostępnych na rynku zaliczają się: 
  • Voice Changer Plus. Wyróżnia się bardzo prostym w obsłudze interfejsem. Można emitować głos ludzi, ale również zwierząt, w tym komara czy robota. Jedna z funkcji tworzy również efekt echo. 
  • AndroidRock. Polega na wcześniejszym nagrywaniu głosu, a następnie udostępnianiu go szerszemu gronu odbiorców. Modyfikacja dźwięku może odwzorowywać mowę pod wodą lub po zastosowaniu helu. 
  • Celebrity Voice Changer. Aplikacja stworzona z myślą o odwzorowaniu głosu celebrytów. Dzięki niej można zmieniać swój ton głosu oraz emitować np. Donalda Trumpa. 
  • Modulator głosu w formie aplikacji ma część funkcji darmowych, część wymaga natomiast opłaty w formie subskrypcji lub dostępu do pakietu premium. 
    Modulatory głosu znajdują zastosowanie szczególnie w przypadku detektywów czy śledczych. Ton głosu oraz jego charakterystyczne cechy można bardzo łatwo rozpoznać. Dlatego też jego zmiana jest tak istotna. 
    Zdjęcie: stevanovicigor/Envato Elements
    Autor: Redakcja Ceneo