Data modyfikacji:

Jak usunąć konto na FB?

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Korzystają z niego miliardy użytkowników. Jednocześnie jednak nie brakuje osób, które są nieco zmęczone tym miejscem w sieci i rozważają usunięcie konta. Ty również należysz do tego grona? Z pewnością więc zadajesz sobie pytanie, jak usunąć konto na FB. Pozwól, że udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.
Jak usunąć konto na FB
Facebook to portal społecznościowy, który ma wiele zalet. Pozwala nam śledzić nie tylko osoby nam znane, ale również lubiane przez nas marki, gwiazdy czy media. Nie jest jednak wolny od wad. Coraz więcej osób zastanawia się, jak usunąć Facebooka. Wynika to z szeregu przyczyn. Pierwszą z nich jest algorytm FB, który sprawia, że coraz częściej nie widzimy treści udostępnianych przez znajomych. Irytująca jest również zwiększająca się wciąż liczba reklam oraz postów sponsorowanych.
Część osób decyduje się zaś na usuwanie konta FB z powodu ilości czasu, jaki spędzają na portalu. Widzą bowiem, że tracą sporo cennych chwil, a przy tym ciągłe sprawdzanie aplikacji sprawia, że trudniej jest im skupić się np. na swoich obowiązkach. 

Jak usunąć Facebooka tymczasowo?

Jeśli jesteś osobą, która nie jest do końca przekonana, czy chce usunąć konto na FB, a jednocześnie chcesz spróbować przestać korzystać z tego portalu społecznościowego, nie musisz usuwać konta na stałe. Z powodzeniem możesz bowiem dezaktywować swoje konto. Będzie ono wówczas niewidoczne dla innych użytkowników, którzy nie będą mogli nawiązać z tobą interakcji. Dezaktywowanie konta jest jednak odwracalne. Wystarczy po prostu zalogować się swoimi danymi, by odzyskać swoje konto. Warto również wspomnieć, że po dezaktywowaniu konta nadal możesz korzystać z Messengera. 
Jak usunąć Facebooka tymczasowo? To bardzo proste. Wystarczy jedynie nacisnąć strzałkę w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać kolejno opcje: Ustawienia i prywatność, Ustawienia oraz Twoje informacje na Facebooku. Kolejnym krokiem jest wybranie zakładki Dezaktywacja i usunięcie oraz wybór Dezaktywacja konta.

Jak zlikwidować konto na stałe?

Usunięcie Facebooka na stałe również jest możliwe. Pamiętać jednak należy, z czym wiąże się taki krok. Przede wszystkim wraz z usunięciem profilu usuwamy wszystkie udostępniane przez nas treści, w tym również nasze zdjęcia. Zanim więc zdecydujemy się na ten krok, warto je pobrać korzystając z opcji Pobierz dane, którą znajdziemy w ustawieniach Facebooka. To jednak nie wszystko.
Usunięcie konta wyloguje nas również z wszystkich aplikacji i stron, do których logowaliśmy się za jego pośrednictwem. Mowa tu np. o grach, sklepach internetowych, forach społecznościowych czy blogach. Konieczne będzie ponowne założenie kont w tych miejscach z wykorzystaniem np. adresu email. Co ważne, nawet jeśli zdecydujemy się na trwałe usunięcie konta na Facebooku, możemy je przywrócić w przeciągu 30 dni. Mamy więc czas na zmianę decyzji. 
Przejdźmy jednak do najważniejszego, a więc jak skasować konto na FB. Ponownie wchodzimy w zakładki Ustawienia i prywatność, Ustawienia oraz Twoje informacje na Facebooku. Tym razem jednak po kliknięciu opcji Dezaktywacja i usunięcie wybieramy Usuń konto. Facebook zapyta nas jeszcze o przyczynę, dla której usuwamy konto, do celów badawczych. Po jej podaniu i potwierdzeniu naszej decyzji konto zostaje usunięte. Aby przywrócić je w ciągu wspomnianych 30 dni, wystarczy po prostu ponownie się zalogować.
Jak więc widzisz, usunięcie konta na Facebooku nie jest trudne i poradzi sobie z nim każda osoba, nawet ta, która nie korzysta z wszystkich funkcjonalności tego portalu.
Zdjęcie: LightFieldStudios/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo