Data modyfikacji:

For Honor od Ubisoftu

Francuska firma zaznaczyła swoją obecność na tegorocznych targach E3 dwiema mocnymi zapowiedziami.

Poza kontynuacją South Park: The Stick of Truth francuski deweloper zaprezentował zupełnie nowy tytuł, stworzony z myślą o rozgrywce wieloosobowej. For Honor to trzecioosobowa gra akcji, osadzona w średniowiecznych realiach. W trakcie rozgrywki wybieramy jedną z klas wojowników: rycerzy, wikingów oraz samurajów. Cała zabawa polega na starciach czteroosobowych drużyn, które w trakcie bitewnej wrzawy mają za zadanie realizować cele taktyczne.

Duży nacisk ma zostać położony na realizm walk bronią białą. Brutalne starcia będą wymagały od graczy obserwacji ruchów przeciwnika oraz szukania luk w systemie obronnym przyjętym dla danej konfiguracji uzbrojenia. Pojedyncze starcie ma skupiać się na zaskoczeniu oraz wybiciu z rytmu przeciwnika, tak aby szybkim uderzeniem przełamać obronę i zadać cios.

Twórcy przewidzieli także tryb fabularny, mający za zadanie wprowadzić do świata gry i przygotować na starcia w trybie wieloosobowym. For Honor trafi na komputery osobiste i konsole Xbox One oraz PS4. Za produkcję odpowiada studio Ubisoft Montreal. Premiera została zapowiedziana na rok 2016.

Autor: Maciej Lewandowski