Data modyfikacji:

Zapowiedź Rage 2. Zobaczcie kolejny gameplay

Do sieci trafił kolejny gameplay zapowiadający grę Rage 2. Film potwierdza, że nie będzie to smutna postapokalipsa, jaką znamy z serii Fallout.

Pierwsza odsłona serii Rage spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród graczy i recenzentów, ale nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Mimo to, Bethesda Softworks widocznie była zadowolona z wyników sprzedażowych, ponieważ postanowiła po raz kolejny spróbować z marką. Tym razem jednak prace powierzono ekipie Avalanche Studios, która znana jest głównie z serii Just Cause. Za "jedynkę" odpowiadało z kolei legendarne studio id Software.

Serwis IGN opublikował trwający ponad jedenaście minut materiał filmowy, który w pełni skupia się na rozgrywce z Rage 2. Gameplay został przede wszystkim poświęcony zaprezentowaniu dynamicznej akcji oraz dwóch potężnych broni - Grav-Dart i BFG 9000. Drugą spluwę możecie kojarzyć, gdyż pojawiła się już wcześniej w serii Doom, gdzie pełniła rolę jednego z mocniejszych narzędzi do walki z piekielnymi pomiotami. Grav-Dart to z kolei broń grawitacyjna, umożliwiająca wyrzucenie w powietrze upierdliwych przeciwników.

Rage 2 opowie o losach Strażnika z Vineland, który musi pokrzyżować plany generała Crossa. Akcja została osadzona na Ziemi zrujnowanej przez asteroidę. Najnowsze dzieło szwedzkiego studia Avalanche zadebiutuje 14 maja bieżącego roku. Produkcja tworzona jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Polskim dystrybutorem gry jest firma Cenega, która z pewnością przygotuje polską wersję językową z napisami (na tę chwilę informacja ta nie została potwierdzona).

Źródło: IGN

Autor: Łukasz Morawski