Data modyfikacji:

YouTube Gaming

Konkurent Twitcha od Google

Już latem Google wystartuje ze skierowaną do graczy usługą YouTube Gaming. Amatorzy elektronicznej rozrywki znajdą tu wszystkie interesujące materiały wideo dotyczące ulubionych tytułów, takie jak zwiastuny, filmy z rozgrywek, popularne kanały i streamy.

Na starcie nowa usługa będzie mogła pochwalić się 25 tysiącami gier, z których każda otrzyma własną kartę. Aby uzyskać szybki dostęp do danego tytułu wystarczy dodać grę do kolekcji. Subskrybowanie kanału zaowocuje powiadomieniem w chwili, kiedy rozpocznie się kolejny stream.

Skoro już o streamach mowa, YouTube Gaming ma oferować streaming gier w rozdzielczości 1080p i częstotliwości odświeżania obrazu rzędu 60 kl./s. Streamy mają być automatycznie konwertowane do filmów YouTube. Z kolei specjalny link pozwoli na szybkie dzielenie się streamami.

Poza tym usługa będzie polecała użytkownikom nowe tytuły na podstawie lubianych gier i subskrybowanych kanałów. Towarzyszyła jej będzie aplikacja, która pozwoli na szybki dostęp do pożądanych materiałów wideo.

YouTube Gaming wystartuje latem, najpierw w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a później także w innych krajach.

Źródło: YouTube Blog

Autor: Dawid Sych