Data modyfikacji:

World of Warcraft Classic rozpoczyna beta testy, Blizzard publikuje listę nie-błędów

Powrót do klasycznej wersji World of Warcraft może nie do końca pokrywać się z oczekiwaniami ludzi, którzy najbardziej na ten powrót czekali.

World of Warcraft Classic, długo oczekiwana oficjalna wersja "waniliowego", pozbawionego rozszerzeń WoW, rozpoczęła obecnie beta testy. Przed oficjalną premierą nowego-starego sposobu na granie w najsłynniejszą grę MMO na świecie, Blizzard uruchomił wersję testową gry, by umożliwić wyłapanie potencjalnych błędów, jakie wystąpiły w wersji odtworzonej przez inżynierów studia. Celem jest tu przywrócenie gry do stanu sprzed trzynastu lat, by ludzie mogli cieszyć się prostszą wersją tej gigantycznej produkcji.

Przy okazji wyłapywania błędów fani natrafili jednak na sporo rzeczy, które bugami nie są. Rzeczy, które działają obecnie znacząco inaczej, niż działały w 2006 roku. W starej wersji gry przestraszone postaci biegały szybciej, Taureni mieli większe hit-boxy i zwiększony zasięg, a wykonane zdania oznaczane były kropkami, a nie znakami zapytania. Wszystko to i trochę więcej zgłaszane jest przez beta testerów jako błędy, choć w rzeczywistości gra działa tu dokładnie tak jak miała - Blizzard nie chce naprawić wszystkiego, co zmienił przez lata, a zaserwować "oryginalną" wersję gry ludziom, którzy o nią prosili. Z tego powodu umieścił listę rzeczy, które działają tak, jak powinny. Czy to coś, co na dłuższą metę przyciągnie rzesze fanów? Przekonamy się dopiero z biegiem czasu.

Autor: Artur Cnotalski