Data modyfikacji:

Star Wars Jedi: Upadły zakon - data premiery i zwiastun

Twórcy zaprezentowali zwiastun gry Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz ujawnili, kiedy produkcja trafi do sprzedaży.

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje 15 listopada bieżącego roku. Tytuł tworzony jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Akcja gry zostanie osadzona po wydarzeniach z filmu "Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów". Gracze będą śledzić historię młodego padawana - Cala Kestisa, któremu udało się przeżyć Rozkar 66. Był to tajny dekret Imperatora polegający na wymordowaniu wszystkich rycerzy Jedi. W trakcie zabawy gracze będą mogli opanować sztukę władania mieczem świetlnym, a przede wszystkim dowiedzą się, jak używać Mocy.

„Wielu fanów Gwiezdnych Wojen, w tym my sami, jest naprawdę zainteresowanych mrocznymi czasami, więc chcieliśmy zbadać ten tajemniczy, niebezpieczny okres”, powiedział Stig Asmussen, reżyser gry. „Zespół Lucasfilm okazał się dla nas niesamowitym partnerem, pomagając nam odkrywać i dalej rozwijać tę część historii uniwersum, w której Imperium znajduje się u szczytu potęgi, a pozostali przy życiu Jedi ukrywają się. W tej narracji stworzyliśmy grę z intensywną, ale przemyślaną i wciągającą walką w zwarciu, przy użyciu miecza świetlnego i Mocy, pozwalając każdemu spełnić swoją fantazję o staniu się rycerzem Jedi.”

Studio Respawn Entartainment, odpowiadające za prace nad Star Wars Jedi: Upadły zakon, powstało z inicjatywy byłych pracowników Infinity Ward (seria Call of Duty). Zespół we współpracy z Electronic Arts przygotował do tej pory dwie odsłony Titanfall oraz Apex Legends. Grę battle royale, która coraz mocniej zaczyna deptać Fortnite'owi po piętach. Patrząc na wcześniejsze dokonania ekipy, można być raczej spokojnym o jakość ich najnowszej produkcji.

Źródło: Electronic Arts

Autor: Łukasz Morawski