Data modyfikacji:

Premiery gier - lipiec 2019

Jakie gry wideo pojawią się w sklepach w lipcu 2019 roku? Sprawdźcie naszą listę gier wydawanych na najpopularniejsze platformy.
Zaczynamy drugie półrocze 2019 roku. Jeżeli ciekawi was, jakie gry wyjdą w kolejnych miesiącach tego roku, sprawdźcie premiery gier. W linkowanym obok artykule stworzyliśmy tabelę z najlepszymi nowościami na PS4, Xbox One, PC i Nintendo Switch.

Premiery gier w lipcu 2019 roku

  • Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
  • Wolfenstein: Cyberpilot
  • Wolfenstein: Youngblood
  • Final Fanstasy XIV: Shadowbringers
  • Sea of Solitude
  • Dragon Quest Builders 2
  • Fire Emblem: Three Houses
  • Stranger Things 3: The Game

Wolfenstein: Youngblood

Kolejny spin-off serii, który kładzie mocny nacisk na rozgrywkę kooperacyjną. Akcja Youngblood osadzona została kilkadziesiąt lat po wydarzeniach znanych z The New Colossus. Gracze wcielają się w córki B.J. Blazkowicza, który zniknął bez śladu. Bliźniaczki Jessica i Sophie będą walczyć z Trzecią Rzeszą na ulicach Paryża. Za produkcję ponownie odpowiada Machine Games.

Premiera gry na PC, PS4, XONE i Switch została zaplanowana na 26 lipca 2019 roku.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

Marka Marvel Ultimate Alliance powraca do dziesięciu latach przerwy. Za grę odpowiada studio Team Ninja, które ma na swoim koncie m.in. świetnie przyjęte NiOH. The Black Order, podobnie jak poprzednie części, będzie mieszanką RPG z grą akcji. W produkcji możemy wcielić się w najważniejszych bohaterów Marvela, takich jak Wolverine, Spider-Man czy Kapitan Marvel. Premiera gry na Switch została zaplanowana na 19 lipca 2019 roku.

Wolfenstein: Cyberpilot

Poboczna odsłona serii Wolfenstein, która została stworzona z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. W przypadku wersji pecetowej potrzebny będzie HTC Vive, natomiast na PlayStation 4 zagramy z pomocą PS VR. W Cyberpilot wcielimy się w hakera wspierającego paryski ruch oporu poprzez przejmowanie kontroli nad niemieckimi maszynami. Premiera gry na PC i PS4 została zaplanowana na 26 lipca 2019 roku.

Final Fanstasy XIV: Shadowbringers

Shadowbringers to trzecie, bardzo duże rozszerzenie do czternastej odsłony Final Fantasy. Tym razem gracze zostaną przeniesieni do lasu Rak’Tik oraz ruin Amh Araeng. Ponadto pojawią się trzy nowe klasy postaci, potężne bronie i pancerze do zdobycia, a także twórcy wprowadzą wielu dodatkowych przeciwników. Oprócz głównych lokacji, będzie można zwiedzić również dziewięć podziemi oraz zaliczyć kolejne wysokopoziomowe raidy.

Premiera gry na PC i PS4 została zaplanowana na 2 lipca 2019 roku.

Stranger Things 3: The Game

4 lipca na Netfliksie zadebiutował trzeci sezon serialu „Stranger Things”. Tego samego dnia do sprzedaży trafiła gra bazująca na wydarzeniach przedstawionych w najnowszych odcinkach. Studio BonusXP postawiło na pixel-artową oprawę wizualną oraz rozgrywkę z kamerą ustawioną w widoku izometrycznym. Głównym elementem gameplayu będzie walka z przeciwnikami oraz sporadyczne rozwiązywanie prostych zagadek logicznych. Możliwa będzie gra w ramach lokalnego trybu kooperacyjnego.

Premiera gry na PC, PS4, XONE i Switch została zaplanowana na 4 lipca 2019 roku.

Sea of Solitude

Dzieło studia Jo-Mei Games to kolejna produkcja, która powstała w ramach autorskiego programu Electronic Arts znanego jako EA Originals. W grze wcielimy się w dziewczynkę o imieniu Kay. Zadaniem bohaterki będzie odkrycie prawdy, dlaczego powoli zaczyna przeobrażać się w mroczną bestię. W tym celu przemierzymy zalany wodą świat, pełen niebezpieczeństw i zagadek logicznych. Na szczególną uwagę zasługuje piękna, artystyczna oprawa graficzna.

Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 5 lipca 2019 roku.

Dragon Quest Builders 2

Studio Square-Enix po sukcesie pierwszej odsłony, postanowiło przygotować kontynuację „japońskiego Minecrafta”. W Dragon Quest Builders 2 ponownie wcielamy się w bohatera, którego zadaniem jest odparcie sił ciemności i odbudowanie zniszczonego świata. Rozgrywka polega na gromadzeniu surowców, craftowaniu nowych przedmiotów oraz eksplorowaniu rozległych krain. Produkcja umożliwia zabawę kooperacyjną do trzech osób na serwerze.

Premiera gry na PS4  i Switch została zaplanowana na 12 lipca 2019 roku.

Fire Emblem: Three Houses

Najnowsza odsłona Fire Emblem to idealna propozycja dla osób, które uwielbiają japońskie RPG-i z turowym systemem walki. W Three Houses gracze wcielą się w nauczyciela akademii wojskowej. Jego zadanie polega na wyszkoleniu żołnierzy z jednej z trzech szkół należących do rywalizujących ze sobą mocarstw. Rozgrywka nie skupia się więc tylko na starciach, ale również na eksplorowaniu akademii, rozmawianiu z podopiecznymi oraz na przeprowadzaniu wymagających treningów dla swoich uczniów.

Premiera gry na Switch została zaplanowana na 26 lipca 2019 roku.
Autor: Łukasz Morawski