Data modyfikacji:

Premiery gier - kwiecień 2019

W kwietniu 2019 roku nie brakowało nowości w świecie gier komputerowych. Przeglądamy premiery na konsole i PC.

Poniższe zestawienie to tylko część naszego całorocznego kalendarza. W nim publikujemy wszystkie premiery gier 2019.

Premiery gier - kwiecień 2019

ANNO 1800

Cykl Anno od wielu lat zaspokaja potrzeby graczy lubujących się w strategiach ekonomicznych. Najnowsza odsłona przenosi nas do czasów rewolucji przemysłowej, co będzie miało ogromny wpływ na przebieg rozgrywki. Jeśli nie znacie serii, to w dużym skrócie można napisać, że ta polega na rozbudowywaniu metropolii, rozwijaniu morskich szlaków handlowych i dbaniu o społeczeństwo. Anno bywa wymagające, ale i bardzo satysfakcjonujące. Premiera gry na PC została zaplanowana na 16 kwietnia 2019 roku.

EARTH DEFENSE FORCE: IRON RAIN

Seria Earth Defense w Polsce nie cieszy się zbyt duża popularnością. Trochę szkoda, ponieważ jest to naprawdę ciekawa marka, która w dosyć ciekawy sposób podchodzi do tematyki znanej z monster movie. Cykl czerpie garściami z klasyków kina, gdzie bohaterowie musieli walczyć z wielkimi robakami czy innymi dziwacznymi stworami. Iron Rain jest kolejną wariacją na ten temat, aczkolwiek założenia rozgrywki pozostają niezmienione. Premiera gry na PS4 została zaplanowana na 11 kwietnia 2019 roku.

MORTAL KOMBAT 11

Tej gry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Studio NetherRealm po raz kolejny próbuje szokować graczy brutalnymi starciami, które dzięki jeszcze lepszej oprawie wizualnej potrafią przyprawić o ciarki na plecach. Jest brutalnie, efektownie i z czarnym poczuciem humoru. Czego można chcieć więcej? Gameplay bazuje na poprzednich częściach, lecz twórcy przygotowali dla wszystkich postaci sporo nowych ruchów i finisherów. Premiera gry na PC, Switch, PS4 i XONE została zaplanowana na 23 kwietnia 2019 roku.

GOD’S TRIGGER

God’s Trigger to produkcja polskiego studia niezależnego, mającego na swoim koncie całkiem ciekawą grę akcji Warlocks vs Shadows. Ich nowe dzieło pod względem rozgrywki może przypominać odrobinę Hotline Miami, ale w tym przypadku akcja wydaje się być jeszcze bardziej szalona, czego zasługą są super umiejętności głównych bohaterów – żołnierza z niebios i uciekinierki z piekła. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 18 kwietnia 2019 roku.

DAYS GONE - kup na Ceneo.pl

Zdecydowanie największa premiera tego miesiąca. W ostatnich latach tytuły ekskluzywne na PlayStation 4 prezentują bardzo wysoki poziom, dlatego przed twórcami Days Gone stoi bardzo trudne zadanie. Gracze są rozpieszczeni, więc oczekuję hiciora. Wszystko wskazuje jednak na to, że Bend Studio nie zawiedzie oczekiwań posiadaczy konsoli Sony. Premiera gry na PS4 została zaplanowana na 26 kwietnia 2019 roku.

IMPERATOR: ROME

Studio Paradox Interactive, znane z takich serii jak Hearts of Iron czy Europa Universalis, postanowiło spróbować swoich sił ze starożytnością. Podobnie, jak w poprzednich dziełach tego producenta, tutaj również postawiono na strategię ekonomiczną. Jeżeli więc mieliście do czynienia z wymienionymi wcześniej tytułami, to raczej wiecie, czego możecie się spodziewać po Imperator: Rome. Premiera gry na PC została zaplanowana na 25 kwietnia 2019 roku.

SUPER MEAT BOY FOREVER

Pierwsza odsłona Super Meat Boya była prawdziwym przebojem. Produkcja sprawiła, że gry indie zaczęły cieszyć się jeszcze większą popularnością wśród graczy. Studio Team Meat postanowiło powrócić po latach do marki, dzięki czemu powstało Super Meat Boy Forever. Tytuł trochę inny od pierwowzoru, jednak nadal bazujący na bardzo wysokim poziomie trudności. Premiera gry na PC, Switch, PS4 i XONE została zaplanowana na kwiecień 2019 roku.

WORLD OF WARSHIPS: LEGENDS

World of Warships: Legends jest tworzone od podstaw z myślą o PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy zapewniają, ze gra wykorzysta ich pełną moc i wyjątkowe cechy. WoW: Legends to szybsza oraz ekscytująca walka, więcej możliwości rozwoju swojego dowódcy, przeprojektowany interfejs użytkownika, nowe i intuicyjne sterowanie oraz unikatowa zawartość dostępna wyłącznie na konsolach. Premiera (wczesny dostęp) gry na PS4 i XONE została zaplanowana na 16 kwietnia 2019 roku.

Autor: Łukasz Morawski