Data modyfikacji:

Polski akcent w World of Tanks

Poznaliśmy nowe plany studia Wargaming dotyczące ich największej marki. 

Szczególnie dla polskich graczy są one niezwykle interesujące, bowiem już na początku przyszłego roku w grze pojawi się nowa, polska mapa: Studzianki pancerne. Nazwa odnosi się do jednej z polskich wsi, na terenie której podczas II Wojny Światowej miało miejsce jedno ze starć pancernych z wykorzystaniem niemieckich czołgów Sd.Kfz. 171, potocznie zwanych Panterami. W tym samym czasie w grze pojawi się także pierwszy polski czołg klasy premium: TKS 20-mm (Tankietka).

Polscy fani mają więc na co czekać. Jest to zarazem swoisty ukłon twórców w stronę rodzimych użytkowników, którzy są najliczniejszą grupą graczy World of Tanks w Europie. Poniżej możecie także zobaczyć pierwszy szkic koncepcyjny przedstawiający mapę Studzianki.

Pod koniec tego roku do wirtualnych bitew pancernych dołączą za to pierwsze czechosłowackie czołgi, ze Skodą T-40 na czele. Wejściu do gry nowych pojazdów będzie towarzyszyć także stosowne drzewko technologiczne. Nie zabraknie również nowej, czeskiej mapy: Skoda Tanks Factory. Studio jednocześnie zasygnalizowało, że powoli ruszają prace nad wprowadzeniem do gry czołgów szwedzkich, włoskich i węgierskich.

Dowiedzieliśmy się także, że pod koniec lata, nasze wirtualne garaże będzie można zasilić japońskimi ciężkimi czołgami. Do gry trafi także trzecia nowa mapa przedstawiająca zniszczony Berlin z roku 1945, którego wizualizację możecie zobaczyć poniżej.

Dokładne daty premier poszczególnych pakietów zawartości nie zostały jeszcze ujawnione, jednak wszystkie powinny być dostępne dla graczy najpóźniej z końcem pierwszego kwartału 2016.

Autor: Adam Szymański