Data modyfikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold – lipiec 2019

Porównanie lipcowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która jest lepsza?

OFERTA PLAYSTATION PLUS – LIPIEC 2019

Po bardzo udanym czerwcu można było przypuszczać, że Sony znowu nabrało wiatru w skrzydła. Zarówno Borderlands: The Handsome Collection, jak i Sonic Mania to solidne produkcje warte sprawdzenia. Z lipcowym rzutem początkowo miałem spory problem, ponieważ firma poinformowała, że jedną z gier będzie PES 2019. Sony wycofało się jednak z tej decyzji, zamieniając produkcję na Detroit: Become Human.
Pro Evolution Soccer 2019 to bez wątpienia całkiem przyjemna produkcja poświęcona piłce nożnej. Wydawało mi się natomiast, że wrzucanie gry sportowej na dwa miesiące przed premierą kolejnej odsłony nie ma zbytnio sensu. Osoby, które były zainteresowane tym tytułem, dawno go kupiły, albo wybrały konkurencyjną FIFĘ. Aczkolwiek mógł to być dobry ruch dla Konami, żeby zachęcić graczy do kupna eFootball PES 2020, po tym jak spodoba im się edycja 2019.

Na szczęście Sony postanowiło zmienić decyzję, dzięki czemu otrzymaliśmy bardzo dobrze przyjęte Detroit: Become Human. Nie jestem wielkim fanem tego tytułu (głównie ze względu na scenariusz), ale nie zmienia to faktu, że jest to gra z najwyższej półki. Nie tylko ma gwiazdorską obsadę, to na dodatek zachwyca piękną oprawą wizualną oraz poważnymi konsekwencjami podjętych decyzji.

Horizon Chase Turbo to z kolei produkcja, która wygląda jakby była żywcem wyjęta z urządzeń mobilnych. Chwila… Przecież właśnie tak było! Gra bywa całkiem przyjemna, ale jej oprawa wizualna i niezbyt skomplikowany gameplay zdecydowanie lepiej sprawdza się na smartfonach, niż stacjonarnych konsolach. Warto sprawdzić, jeśli szukacie ścigałki umożliwiającej grę do czterech osób na jednym ekranie.

PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS:

  • Detroit: Become Human – PS4
  • Horizon Chase Turbo – PS4

OFERTA GAMES WITH GOLD – LIPIEC 2019

Jeśli po zobaczeniu oferty Microsoftu zaczęliście ją krytykować, to oznacza, że koniecznie musicie zapoznać się z Inside. Niewielka produkcja studia PlayDead zebrała chyba wszystkie możliwe nagrody i zyskała tak dużo świetnych ocen, że jej średnia na Metacritic wynosi ponad dziewięćdziesiąt procent. Twórcy świetnego Limbo po raz kolejny udowodnili, że produkowanie klimatycznych platformówek mają we krwi. Pozycja obowiązkowa!

Trochę gorzej prezentuje się drugi tytuł na Xboksa One, choć i w tym przypadku można znaleźć pozytywy. Big Crown: Showdown to mało znany tytuł, którego trzonem rozgrywki jest zabawa w kooperacji. Jeśli macie osoby do wspólnego grania, to jest szansa, ze się wkręcicie. Nie liczcie jednak na niesamowite przeżycie, które będziecie wspominacie przez lata. Ot, przyjemna gierka na jeden wieczór.

Standardowo gry z poprzedniej generacji konsol dostępne są również na XONE za sprawą wstecznej kompatybilności. Dzięki temu wszyscy posiadacze konsol Microsoftu mogą zagrać w świetną Castlevanię: Symphony of the Night. Jest to remake klasycznej platformówki 2D, która zadebiutowała pierwotnie na PlayStation i Sega Saturn.

Meet the Robinsons można sobie odpuścić, ponieważ jest to tytuł z czasów, w których twórcy przenosili filmy animowane do świata gier. Zazwyczaj z niezbyt dobrym skutkiem. Produkcja oparta na „Rodzince Robinsonów” może być natomiast ciekawym kąskiem dla młodszych fanów oryginału.

PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD:

  • Inside - XONE
  • Big Crown Showdown - XONE
  • Castlevania: Symphony of the Night - XONE i X360
  • Meet the Robinsons - XONE i X360

PS PLUS VS GWG – PODSUMOWANIE

Gdyby Sony w porę nie wycofało się z umieszczenia PES-a w lipcowej ofercie, wtedy bez zastanowienia zwycięzcą okrzyknąłbym lipcowy Games with Gold. Niestety, bez względu na to jak dobrym indykiem byłoby Inside, nie może równać się z wysokobudżetowym tytułem ekskluzywnym na PlayStation 4. Dzięki Detroit: Become Human, w tym miesiącu starcie wygrywa PlayStation Plus.

Autor: Łukasz Morawski