Data modyfikacji:

Okulary VR od Sony jeszcze lepsze

Okulary VR Sony Project Morpheus doczekały się kilku zmian. Premiera w 2016 roku.

W trakcie Game Developers Conference 2015 dyrektor Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Shuhei Yoshida pokazał nowy prototyp okularów VR Project Morpheus.

Urządzenie ma 5,7-calowy ekran wykonany w technologii OLED, który pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania ekranu jest dwukrotnie większa niż poprzednio i wynosi 120 Hz. Opóźnienie zredukowano do mniej niż 18 milisekund.

Nowy prototyp oferuje 100-stopniowe pole widzenia i 9 śledzących diod, czyli o trzy więcej niż poprzednio, co przełożyło się na lepsze śledzenie ruchów głowy. Poza tym piksele mają teraz podpiksele RGB, udało się też zlikwidować efekt rozmycia obrazu.

Zmiany objęły również wygląd urządzenia, które jest teraz bardziej ergonomiczne. Opaska nie uciska już twarzy, łatwiej też zdejmować i zakładać okulary.

"Jesteśmy o krok bliżej do zrealizowania naszej wizji uczynienia wirtualnej rzeczywistości rzeczywistością w grach" - powiedział Shuhei Yoshida.

Zaprezentowany prototyp okularów VR Project Morpheus jest bliższy wersji końcowej, która zadebiutuje w przyszłym roku. Można jednak przypuszczać, że urządzenie doczeka się jeszcze kilku zmian. Premiera w pierwszej połowie 2016 toku.

Źródło: Sony via IGN

Autor: Dawid Sych