Nowa rzeczywistość. Gdzie oglądać wydarzenia online w trakcie pandemii COVID?

Ostatni czas nie był łatwy dla fanów koncertów i spektakli. Z powodu epidemii covid większość wydarzeń zostało odwołanych lub przeniesionych. W internecie królowało hasło #zostańwdomu, którego celem było uświadomienie ludzi jak ważne jest unikanie zatłoczonych miejsc. W nowej rzeczywistości rozrywka przeniosła się do internetu, w którym coraz częściej szukano odpowiedzi na pytanie: gdzie oglądać wydarzenia online?

nowa rzeczywistość

Koncerty i spektakle online dla wszystkich

Artyści na całym świecie zjednoczyli siły i starali się wesprzeć fanów w tym specyficznym czasie. W internecie można było zobaczyć koncerty online największych gwiazd takich jak między innymi Chris Martin, Lady Gaga czy Beyonce, którzy prezentowali swoje utwory wirtualnej publiczności. Wydarzenia były też okazją do porozmawiania z muzykami czy zadania im pytania.

Nie inaczej było ze spektaklami. Popularne teatry takie Teatr Capitol czy Teatr Dramatyczny w Warszawie udostępniały spektakle online, dzięki którym można było jeszcze raz zobaczyć ulubionych aktorów i świetnie się bawić.

Czy wydarzenia online zostaną na dłużej?

Część wirtualnych koncertów można było oglądać za darmo, część za niewielką opłatą. Bilety na koncerty online w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, a wydarzenia w internecie wzbudzają zainteresowanie pomimo tego, że świat powraca do normalności, a rozrywka w standardowej formie zaczyna budzić się do życia.

Jak widać wydarzenia online stały się obecnie alternatywą dla osób, które wolą spędzać czas w zaciszu swojego domu. Serwisy takie jak YouTube czy bileterie np. eBilet w swojej ofercie mają wiele spektakli czy koncertów online, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego odbiorcę. Dzięki nim oprócz koncertów i spektakli można oglądać sporty walki czy stand - up online transmitowane na żywo.

Koncerty online polskich gwiazd

Polscy artyści również nie zapomnieli o swoich fanach. Widzów w muzyczną podróż zabrali między innymi Daria Zawiałow, Monika Brodka czy Sorry Boys, którzy występowali w solo lub byli częścią większych projektów takich jak Męskie Granie #wdomu. Dzięki temu muzycznych emocji nie zabrakło, a fani mogli jeszcze raz usłyszeć ulubione utwory prezentowane na żywo.

Artyści również „bawili się” muzyką łącząc się z innymi gwiazdami za pośrednictwem internetu i prezentując nowe interpretacje utworów. O takie muzyczne przedsięwzięcie pokusił się Miuosh, który razem z Kasią Nosowską zaprezentował wyjątkową wersję swojego przeboju Tramwaje i Gwiazdy. Stworzył ją razem z siedemdziesięcioma artystami, w skład których wchodził Andrzej Smolik i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Utwór zdobył wiele pozytywnych komentarzy i stał się hitem.

W internecie można było odkryć również nowe talenty muzyczne. Część wykonawców wykorzystało czas epidemii covid na zaprezentowanie się publiczności, której zainteresowanie wydarzeniami online było większe niż zazwyczaj. Koncerty online były też okazją do przypomnienia koncertów z dawnych lat, które artyści udostępniali ze swojego archiwum. Każdy z nich chciał umilić czas swoim odbiorcom i pokazać, że o nich myśli. Tego typu wydarzenia były też niekiedy okazją do zbierania funduszy na walkę z koronawirusem.

Wiele serwisów związanych z wydarzeniami muzycznymi organizowało wywiady z artystami, dzięki którym można było poznać ulubionych wykonawców od strony ich codzienności, co niewątpliwie zbliżyło artystów i fanów.