Data modyfikacji:

Tryb fotograficzny w God of War: Ragnarok – można już robić śmieszne fotki z Kratosem!

Jeżeli lubicie robić zdjęcia w grach wideo, to przy pierwszym, uruchomieniu najnowszych przygód Kratosa i Atreusa mogliście poczuć się delikatnie zawiedzeni brakiem dedykowanego trybu fotograficznego. Studio Santa Monica w końcu dodało te funkcję w najnowszej aktualizacji, dzięki czemu możecie otrzymaliśmy dostęp do fantastycznego generatora tapet na pulpit komputera lub smartfonu.
Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam bawić się w dedykowanych trybach fotograficznych w grach wideo. Ten bardzo często pojawia się w grach wydawanych przez Sony Interactive Entertainment i zazwyczaj oferuje bardzo rozbudowane funkcje, dające możliwość tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Nie inaczej jest z God of War: Ragnarok, który otrzymał możliwość robienia zdjęć przy okazji najnowszej aktualizacji. Studio Santa Monica wyszło naprzeciw oczekiwaniom graczy, oddając w ich ręce świetne narzędzie o wielu właściwościach.
W trybie fotograficznym God of War: Ragnarok możemy zmieniać wyrazy twarzy aż kilku bohaterów – Kratosa, Atreusa, Freyi, Broka, Sindriego, Tyra, Angrbody, Thora oraz Thrudy. Jeśli natomiast zależy nam na uchwyceniu ładnych widoczków, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby całkowicie usunąć z ekranu głównego bohatera oraz wszystkie poboczne postaci, w tym przeciwników.
Oczywiście nie zabrakło też standardowych ustawień, pokroju zmiany pola widzenia, czy długości ogniskowej. Ponadto można dostosować migawkę za pomocą głębi pola, odległości ostrości lub przysłony. Twórcy umożliwi również nałożenie ziarna na obraz, włączenia rozmaitych filtrów, winiety, obramowań i dodania logotypów.
To co, gotowi na zabawę w fotografa w świecie nordyckich bogów? Jeśli tak, to przypominam, że w God of War: Ragnarok można grać już od 9 listopada 2022 roku. Produkcja na razie dostępna jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, aczkolwiek w przyszłości prawdopodobnie zostanie także udostępniona na komputerach osobistych. Tak przynajmniej było w przypadku poprzedniej części. Jeżeli chcecie poznać moją opinię o dziele studia Santa Monica, to odsyłam was do recenzji God of War: Ragnarok.
Zdjęcie: materiały prasowe PlayStation Polska
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.