Data modyfikacji:

Premiera Forspoken ponownie przesunięta o kilka miesięcy

Firma Square Enix potwierdziła, że zdecydowała się na kilkumiesięczne przesunięcie premiery swojego RPG akcji Forspoken. Wbrew poprzednim zapowiedziom, gra nie ukaże się 11 października, ale dopiero 24 stycznia 2023 roku. Tytuł trafi równocześnie na konsolę PlayStation 5 oraz komputery PC, gdzie będzie dostępny wyłącznie w Epic Games Store lub Microsoft Store.
To już druga zmiana daty debiutu dzieła japońskiego studia Luminous Productions. Oryginalnie miało ono pojawić się tego lata. Deweloperzy zapewnili, że dodatkowy czas poświęcą na doszlifowanie wszystkich elementów gry, które są już w stu procentach gotowe. Z pewnością duży nacisk położą na kwestie techniczne związane z wydajnością produkcji, która na opublikowanych do tej pory zwiastunach pozostawała wiele do życzenia.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że Sony potwierdziło właśnie listopadową datę premiery God of War Ragnarok. Forspoken nie ma szans w starciu z gigantem, którym będą nowe przygody Kratosa i gra zostałaby łatwo przyćmiona przez produkcję. W styczniu ma za to znacznie większą szansę na przykucie uwagi posiadaczy PlayStation 5.