Data modyfikacji:

Plotki wskazują na to, że seria Uncharted zostanie zrestartowana

W sieci pojawiły się plotki według których seria Uncharted, która oficjalnie narodziła się w 2007 roku, wraz z premierą swojej pierwszej odsłony, zostanie zrestartowana. Z produkcję rebootu ma zabrać się bliżej nieokreślony zespół deweloperski, dotychczasowi twórcy cyklu z amerykańskiego studia Naughty Dog nie mają pełnić znaczącej roli w przygotowaniu gry i posłużą jedynie pomocą na początkowych etapach prac. Źródła tych rewelacji miały podać również, że za decyzję o przygotowaniu zupełnie nowego Uncharted odpowiada Sony. Projekt miał dostać zielone światło w pierwszej połowie tego roku.
Oczywiście nie należy spodziewać się, że Sony lub Naughty Dog odniosą się w jakikolwiek sposób do pogłosek. Jeżeli okażą się one prawdziwe o reboocie nie usłyszmy przez długi czas, zważywszy na to, że zapewne znajduje się na wczesnym etapie pre-produkcji, tak więc premiera tytułu nastąpi najwcześniej za 3-4 lata. Pewnym potwierdzeniem plotek może być ogłoszenie o pracę w Naughty Dog, które opublikowane zostało w październiku. Opis stanowiska wskazywał na to, że studio jest jednym z deweloperów nowej gry z popularnej serii.
Jeżeli chodzi o formę jaką przyjmie zrestartowane Uncharted, twórcy mogą pójść tutaj w wielu różnych kierunkach. Najłatwiejszym z nich byłoby przedstawienie wcześniejszych i nieznanych przygód Nathana Drake'a, nieco trudniejszym rozwiązaniem byłoby przedstawienie nowego bohatera lub bohaterki, który stanie się świeżą twarzą cyklu. O tym, że Uncharted może być wciągającą produkcją nawet bez udziału Drake’a przekonała nas jednak już dobrze przyjęte Uncharted: Lost Legacy, wydane na PS4 w 2017 roku.
Zdjęcie: mat. prasowe