Data modyfikacji:

PlayStation Plus – sierpień 2022. Najlepsza oferta od lat!

Gracze lubią narzekać z różnych powodów, a Sony czasami samo wystawia się na ostrzał, kiedy wrzuca do PlayStation Plus produkcje, które zdecydowanie nie są warte uwagi. W tym miesiącu jest jednak zgoła inaczej, ponieważ subskrybenci otrzymają trzy fantastyczne tytuły, obok których nie można przejść obojętnie. Największym hitem jest bez wątpienia Tony Hawk’s Pro Skate 1+2, ale to nie jedyny hit w sierpniu.
Jeżeli należycie do grupy osób, która krytykowała Sony za dotychczasową ofertę PlayStation Plus, to w tym miesiącu raczej nie powinniście mieć powodów do narzekań. Do sieci trafiła bowiem informacja odnośnie gier, które zostaną udostępnione za darmo w sierpniu – mowa o takich tytułach jak, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, (PS4,PS5) Yakuza: Like a Dragon (PS4, PS5) oraz Little Nightmares (PS4). Oferta ma obowiązywać od 2 sierpnia i potrwa do 6 września bieżącego roku. Jeżeli w tym czasie nie przypiszecie tych produkcji do swojego konta, to niestety później nie będziecie mieli już takiej możliwości.
Jestem autentycznie zachwycony sierpniowym rzutem PlayStation Plus, ponieważ każda z udostępnionych gier stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 okazało się być ogromnym hitem, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy. Za prace nad remasterem odpowiadało studio Vicarious Visions, które wcześniej przygotowało dla Activision Blizzard fantastyczny remaster Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Amerykański producent ponownie zachował główny trzon rozgrywki, jedynie delikatnie go modyfikując i dostosowując do współczesnych standardów. Twórcy skupili się przede wszystkim na oprawie wizualnej, która została zaprojektowana całkowicie od nowa.
Jeżeli nie czujecie sentymentu do serii Tony Hawk’s Pro Skater i nie lubicie jazdy na deskorolce, to zawsze pozostaje wam fenomenalne Yakuza: Like a Dragon. Jest to najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Ryu ga Gotoku, która jednocześnie otworzyła nowy rozdział w historii tej marki. Twórcy zostawili w tyle opowieść o Kiryu Kazumie, skupiając się teraz na nowym bohaterze. Nie była to jednak największa zmiana, ponieważ studio wprowadziło również szereg modyfikacji w gameplayu. Nowa Yakuza nie jest już grą akcji, tylko rozbudowanym RPG z turowym systemem walki, co wbrew obawom, idealnie pasowało to tej serii.
Miłośnicy horrorów będą mogli z kolei zanurzyć się w świecie Little Nightmares. To stosunkowo niewielka gra niezależna, która jednak miażdży klimatem swoich „dużych” konkurentów. Za grę odpowiada szwedzkie studio Tarsier, któremu udało się w ciekawy sposób połączyć platformówkową rozgrywkę ze skradanką, osądzając całość w mocno surrealistycznym, niepokojącym uniwersum. Koniecznie musicie sprawdzić ten tytuł!
Zdjęcie: materiały prasowe PlayStation Polska