Data modyfikacji:

Ogromny wyciek GTA VI – Rockstar Games miało intensywny weekend

Ostatnia niedziela musiała być niezwykle intensywna dla twórców serii Grand Theft Auto. Do sieci trafiło pełno nagrań oraz screenshotów prezentujących rozgrywkę z szóstej odsłony cyklu. Materiały potwierdziły kilka wcześniejszych przecieków, m.in. dotyczących miasta, w którym zostanie osadzona akcja GTA VI. Niestety producent pozbywa się dowodów.
seria gta
Oj, jak bardzo nie chciałbym być w ten weekend pracownikiem studia Rockstar Games. Powodem jest potężny wyciek informacji dotyczących Grand Theft Auto VI. Do sieci trafiła paczka ważąca 3,4 GB, zawierająca aż dziewięćdziesiąt nagrań z wczesnej wersji gry. Materiały zostały wrzucone do sieci przez tajemniczego hakera o Nicku teapotuberhacker, który pochwalił się swoją zdobyczą na GTAForums. W założonym przez niego wątku można było również znaleźć dokumentację techniczną najnowszej odsłony GTA oraz kod źródłowy gry. Wszystkie materiały podobno pochodziły z platformy Slack, wykorzystywanej przez pracowników firmy do komunikacji wewnątrz firmy.
Oliwy do ognia dolał Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga, doskonale znany graczom z całego świata. To właśnie on od wielu lat ujawnia najgorętsze zakulisowe informacja ze świata gier wideo, które potem znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Mężczyzna na Twitterze dodał wpis potwierdzający autentyczność przecieku. Schreier powołał się na swoje zaufane źródła z Rockstar Games, twierdząc, że wszystkie opublikowane materiały faktycznie przedstawiały rozgrywkę z Grand Theft Auto VI. Dziennikarz dodał, że jest to największy wyciek w historii firmy i jednocześnie jej największy koszmar.
Jeżeli nie śledziliście wczoraj tej sprawy, to niestety za bardzo nie macie już możliwości, żeby zapoznać się z nieoficjalnym gameplayem GTA VI. Rockstar Games potraktowało sprawę bardzo poważne i robi wszystko, żeby każdy opublikowany materiał zniknął z internetu. Oczywiście jest to bardzo trudne, lecz nie da się ukryć, że skuteczność dewelopera na ten moment jest bardzo dużą i faktycznie ciężko jest znaleźć którykolwiek z dziewięćdziesięciu filmów. Nie ma sensu udostępniać ich wam tutaj, ponieważ i tak za chwilę zniknęłyby z YouTube.
Jeśli natomiast chodzi o zawartość przecieków, to mamy właściwie potwierdzenie, że w Grand Theft Auto VI pojawi się możliwość gry dwójką bohaterów, z czego po raz pierwszy w historii cyklu przejmiemy kontrolę nad kobietą w głównym wątku fabularnym. Protagoniści mają nazywać się Lucia i Jason. Filmy sugerują również, że akcja gry osadzona zostanie na terenie współczesnego Vice City, co można wywnioskować po nazwie miasta na jednym z tramwajów oraz klubie Malibu Club, do którego uczęszczał Tommy Vercetti w kultowym GTA: Vice City.
Zdjęcie: materiały prasowe Rockstar Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.