Data modyfikacji:

Bounty Star: The Morose Tale of Graveyard Clem – zapowiedziano miks gry rolniczej i strzelanki

Debiutanckie studio Dinogod oraz wydawca, firma Annapurna Interactive, przedstawili unikalną mieszankę gry akcji z mechem w roli głównej, a także klasycznej produkcji rolniczej, która została zatytułowana Bounty Star: The Morose Tale of Graveyard Clem. Podczas zabawy wcielamy się w Clem, weterankę oraz doświadczoną pilotkę mechów, która chce zapomnieć o swojej nie zawsze wesołej przeszłości, starając się pomóc ludziom w potrzebie.
Akcja Bounty Star rozgrywa się na postapokaliptycznym południu dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Bazą wypadową Clem jest zapuszczony garaż z warsztatem, który z czasem rozbudowujemy o nowe elementy. Jednym z najważniejszych z nich jest infrastruktura rolnicza-produkcyjna, pozwalająca na hodowlę roślin i zwierząt, a także przygotowanie przetworów oraz nowych przedmiotów i ekwipunku.
Okolica, w jakiej zamieszkała Clem, jest regularnie atakowana przez bandy agresywnych kryminalistów i groźnych bestii. Bohaterka bierze sprawy w swoje ręce i przy pomocy swojej wiernej maszyny rozprawia się z zagrożeniem. Mecha dopasujemy do wymagań każdej misji, montując w nim rożne typy uzbrojenia, systemów obronnych oraz ulepszeń wpływających np. na szybkość jego poruszania się.
Bounty Star: The Morose Tale of Graveyard Clem ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5.