Data publikacji:

Najlepsze seriale na HBO GO

Czyli, co warto obejrzeć w wolnej chwili.

HBO GO to kolejny obok Netfliksa serwis "oglądanie na żądanie", który cieszy się w Polsce wielką popularnością. Jeżeli nadal zastanawiacie się czy warto w niego zainwestować, być może nasze zestawienie pomoże wam w podjęciu decyzji. Chociaż w ofercie HBO GO znajdziecie perełki, takie jak "Zakazane Imperium", "Rodzina Soprano" czy Rzym, postanowiłem pominąć je w artykule i skupić się na nowszych serialach, które nadal są emitowane lub ich emisja zakończyła się niedawno.

GRA O TRON

Serial, który przynajmniej ze słyszenia, zna chyba każdy. Gra o Tron jest ekranizacją bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia" pióra amerykańskiego pisarza George'a R.R. Martina. Akcja serialu toczy się w fantastycznej krainie Westeros, w której z powodu pewnego zabójstwa wybucha krwawa wojna domowa. Zwaśnione królestwa nie wiedzą jednak, że prawdziwe zagrożenie dopiero nadejdzie. Polityka, intryga, romans, magia i miecz – wszystko to, a nawet więcej, znajdziecie w Grze o Tron. Fani kochają serial i nienawidzą go - trup ściele się w nim gęsto i nigdy nie możecie być pewni czy wkrótce nie przyjdzie czas na waszego ulubionego bohatera. W 2012, 2015, 2016 i 2017 roku Gra o Tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii "najlepszy serial obczyjaowy". Podczas siedmiu lat emisji serial urósł do fenomenu kulturowego i wypromował wielu znanych dzisiaj aktorów.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: fantasy, obyczajowy

Liczba sezonów: 7

Liczba odcinków na sezon: 7-10

Czas trwania odcinka: ~60 minut

TABU

Odtwórcą głównej roli i jednym z pomysłodawców serialu jest Tom Hardy. Londyn, rok 1814. James Keziah Delaney od dawna uznany za zmarłego powraca w rodzinne strony, aby upomnieć się o spadek po ojcu. Jak wkrótce wychodzi na jaw, ostrzą sobie na niego zęby też inni. Delaney musi umiejętnie lawirować pomiędzy przeciwnikami, jeżeli chce ujść z życiem. Jakby tego było mało, bohater boryka się z własnymi demonami. Czy znajdzie sojuszników w tym nieprzyjaznym świecie?

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: obyczajowy

Liczba sezonów: 1

Liczba odcinków na sezon: 8

Czas trwania odcinka: ~60 minut

ASH KONTRA MARTWE ZŁO

Serialowa kontynuacja kultowych horrorów "Martwe Zło" i "Armia Ciemności" Sama Raimi'ego, które cieszyły się wielką popularnością w latach 80-tych i 90-tych. Ashley Williams powraca po trzydziestu latach, aby skopać tyłki Deadite'om i raz na zawsze rozprawić się ze złem, oczywiście z właściwą sobie gracją i brawurą. "Ash kontra martwe zło" to krwawa mieszanka kina grozy i zwariowanej komedii, która doskonale oddaje klimat i wpisuje się w historię znaną z oryginalnych filmów. W rolach głównych niepowtarzalny Bruce Campbell i wojownicza Lucy Lawless.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: horror, komedia

Liczba sezonów: 2

Liczba odcinków na sezon: 10

Czas trwania odcinka: ~30 minut

 

WESTWORLD

Inspiracją dla twórców serialu był kultowy film Michaela Crichtona z 1973 roku pt. "Świat Dzikiego Zachodu". Tytułowy Westworld to futurystyczny park rozrywki w klimacie Dzikiego Zachodu zamieszkany przez roboty, którego klienci mogą spełniać nie tylko swoje największe marzenia, ale także nawet najbardziej mroczne fantazje. Serial godny uwagi, ponieważ poza serwowaniem arcyciekawej historii, skłania też widza do refleksji nad istotą człowieczeństwa oraz naturą dobra i zła. W obsadzie Westworld znalazły się sławy, takie jak Anthony Hopkins i Ed Harris.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: sf, obyczajowy

Liczba sezonów: 1

Liczba odcinków na sezon: 10

Czas trwania odcinka: ~60 minut

GOMORRA

Ekranizacja swego czasu głośnego reportażu pióra młodego włoskiego dziennikarza Roberto Saviano, który po jego opublikowaniu zmuszony został do opuszczenia rodzinnego Neapolu w związku z napływającymi do niego groźbami ze strony mafiozów. Osią fabuły serialu jest przestępcza działalność włoskiej mafii oraz walka o władzę nad lokalnym światkiem przestępczym, która rozgorzała po tym, jak jeden z przywódców organizacji nieoczekiwanie trafia do więzienia.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: kryminalny, obyczajowy

Liczba sezonów: 2

Liczba odcinków na sezon: 12

Czas trwania odcinka: ~50 minut

DOLINA KRZEMOWA

Serial opowiada historię grupki kumpli, którzy chcą zaistnieć w świecie wielkiego biznesu. Chociaż wszyscy są świetnymi programistami i specjalistami od nowych technologii, zadanie nie jest tak łatwe, jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka - Dolina Krzemowa to prawdziwa dżungla, w której ze wszystkich sił trzeba walczyć o przetrwanie, o czym bohaterowie serialu przekonują się raz za razem. Uroku produkcji dodaje to, że chociaż chłopaki świetnie radzą sobie z techniką, w kontaktach z innymi ludźmi są ekscentryczni i nieprzewidywalni. Serial zasługuje też na uwagę chociażby ze względu na to, że pokazuje – często w krzywym zwierciadle i z przymrużeniem oka - blaski i cienie życia i pracy w Dolinie Krzemowej.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: komedia

Liczba sezonów: 4

Liczba odcinków na sezon: 10

Czas trwania odcinka: ~30 minut

 

DETEKTYW

Każdy z dwóch sezonów Detektywa opowiada zupełnie inną historię. Chociaż dzieli je wszystko, wspólnymi mianownikami są tematyka, ciężki i mroczny klimat oraz doborowa obsada aktorska. Przez serial przewinęli się m.in. Woody Harrelson, Matthew McConaughey, Colin Farrell czy Vincent Vaughn. W 2014 roku Detektyw zdobył aż sześć statuetek Emmy i cztery nominacje do Złotego Globu. Na początku tego roku zapowiedziano, że po dwóch latach przerwy ruszyły prace nad trzecim sezonem. Szczegóły są na razie owiane nimbem tajemnicy. Wiadomo jedynie, że jedną z głównych ról zagra Mahershala Ali.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: kryminalny, obyczajowy

Liczba sezonów: 2

Liczba odcinków na sezon: 8

Czas trwania odcinka: ~60 minut

MŁODY PAPIEŻ

Młody Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, to pierwszy amerykański papież w historii Kościoła katolickiego. Myli się ten, kto myślał, że nowy Ojciec Święty, z racji wieku, będzie podatny na manipulacje i szantaże kardynałów. Lenny jest bezkompromisowym konserwatystą, który niedawidzi gejów i unika wiernych, a w dodatku nałogowo pali. Czy możliwe, że jest też świętym? Mocnymi stronami serialu są montaż, ścieżka dźwiękowa i przekaz, który zmusza widza do refleksji nad naturą wiary. Reżyserem serialu jest Paolo Sorrentino, a odtwórcą głównej roli Jude Law.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: obyczajowy

Liczba sezonów: 1

Liczba odcinków na sezon: 10

Czas trwania odcinka: ~60 minut

VINYL

Bohaterem serialu jest Richie Finestra, szef nowojorskiej wytwórni płytowej, który próbuje odnieść sukces w muzycznym showbiznesie. Czas ku temu jest bardzo dobry, ponieważ akcja obrazu toczy się w różowych latach 70-tych, kiedy rodziła się muzyka punkowa, disco i hip-hop. Życie bohatera przypomina jednak bardziej życie artysty niż producenta muzycznego – seks, narkotyki i niekończące się imprezy to jego codzienność. Twórcami serialu są Martin Scorsese, Terence Winter i lider zespołu The Rolling Stones, Mick Jagger, którego syn wcielił się nawet w jednego z bohaterów serialu.

DODATKOWE INFORMACJE

Gatunek: obyczajowy, muzyczny

Liczba sezonów: 1

Liczba odcinków na sezon: 10

Czas trwania odcinka: ~60 minut

 

Autor: Dawid Sych