Data publikacji:

Najlepsze gry 2017 roku na Switch. Klasyka Nintendo

Maszynka do tworzenia hitów.

Nintendo w ostatnich latach przyzwyczaiło nas do swoich dziwacznych konsol, które nie zawsze trafiają w gusta szerokiego grona odbiorców. Switch również jest cudakiem, ale próbującym otworzyć się na nowych użytkowników, którzy dotychczas nawet nie pomyśleliby, żeby kupić sprzęt Ninny. A co najlepsze, to właśnie na tę platformę pojawiły się w tym roku dwa tytuły, których średnia na Metacriticu wynosi ponad 96/100. Godne pozazdroszczenia!

Kliknij banner, żeby przejść do tekstu.

THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD

Marzec upłynął pod znakiem The Legend of Zelda. Najnowsza odsłona serii zachwyciła krytyków na całym świecie, łącznie z resztą graczy, którzy także nie sczędzili dobrych słów o grze Nintendo. Przygody Linka po raz pierwszy odbywały się w tak dużym, otwartym świecie, pełnym zagadek, łamigłówek, przeciwników do pokonania i sekretów do odkrycia. Właśnie takich tytułów ekskluzywnych potrzebują konsole!

 

SUPER MARIO ODYSSEY

Druga tegoroczna premiera na Nintendo Switch, która wywróciła świat do góry nogami. Super Mario Odyssey to powiew świeżości dla starusieńskiej serii, potrzebującej tego typu zmian. Produkcja Japończyków oferuje bardzo duży, otwarty świat, wypełniony po brzegi rozmaitymi aktywnościami i zadaniami. Samo ukończenie gry nie należy do najdłuższych, ale prawdziwa zabawa zaczyna się tak naprawdę dopiero po zobaczeniu napisów końcowych. To wtedy otrzymujemy dostęp do wszystkich lokacji i zdolności, co wydłuża rozgrywkę o dobre kilkadziesiąt godzin.

MARIO + RABBIDS: KINGDOM BATTLE

Zapowiedź Mario + Rabbids: Kingdom Battle mogła być dla wielu graczy prawdziwym zaskoczeniem. Wszakże konserwatywne Nintendo dosyć mocno strzeże swoich ekskluzywnych marek, a tu się nagle okazuje, ze najnowsza grę o Mario stworzy francuski Ubisoft, i to w połączeniu ze swoim brandem. Mogło wyjść z tego dosłownie wszystko, ale na szczęście producentowi udało się przygotować niezwykle grywalny tytuł, będący mariażem gry RPG z turówką. Oby więcej takich eksperymentów jak Mario + Rabbids: Kingdom Battle!

 

SPLATOON 2

Pierwsza odsłona Splatoon była zaskakująco solidną produkcją. Druga część również trzyma bardzo wysoki poziom, rozbudowując grę o nowych bohaterów, dodatkowe rodzaje broni oraz parę innych, pomniejszych mechanik. Identycznie jak w "jedynce", tutaj również liczy się przede wszystkim dynamiczna rozgrywka, wykorzystująca świetny system z przejmowaniem terenu za pomocą farb. Jeśli chcecie pograć w nietypową strzelankę sieciową, to Splatoon 2 powinien być dla was oczywistym wyborem.

 

XENOBLADE CHRONICLES 2

Xenoblade Chronicles to marka debiutująca w 2010 roku na konsoli Nintendo Wii. Seria na tyle spodobała się graczom, że producent postanowił po kilku latach przygotować pełnoprawną kontynuację, która spełniła oczekiwania fanów "jedynki". Produkcja nie jest fabularnie powiązana z pierwszą częścią, dzięki czemu można w nią grać bez obaw niezrozumienia niektórych wątków fabularnych. Pod względem rozgrywki, Xenoblade Chronicles 2 to typowy japoński RPG nastawiony na walkę oraz eksplorację.

 

1-2 SWITCH

Najnowsza platforma Nintendo posiada w zestawie tzw. Joy Cony, czyli dziwaczne kontrolery, z których można korzystać w rozmaity sposób. Ich funkcjonalność można przetestować chociażby w grze 1-2 Switch, będącej świetnym wypełniaczem czasu podczas spotkań ze znajomymi. Tytuł oferuje aż 28 zróżnicowanych konkurencji (ping pong, walki na miecze, strzelaniny, itp.), w które gramy bardzo często bez patrzenia na ekran, tylko na drugiego uczestnika. W tym czasie wyświetlacz pełni funkcje prezentowania wyników i innych statystyk.

 

Autor: Łukasz Morawski