Data publikacji:

Najciekawsze polskie gry 2017 roku

Najbliższy rok zapowiada się równie dobrze jak poprzedni.

Ostatnie dwanaście miesięcy było dla polskiej sceny deweloperskiej pasmem sukcesów. Każdy, kto zainteresowany jest mniej lub bardziej branżą gier, chciałby, aby kolejny rok był równie udany i wszystko wskazuje na to, że tak własnie będzie. Przed Wami dziesięć najlepiej zapowiadających się polskich gier 2017 roku. Jeżeli macie swoje typy, koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

REALPOLITIKS

Realpolitiks to nadchodząca strategia czasu rzeczywistego katowickiego studia Jujubee, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w przywódcę jednego ze współczesnych państw i zmierzenia się z wyzwaniami wynikającymi z jego geograficznego i politycznego położenia. Celem gry jest osiągnięcie chwały i zapewnienie dobrobytu kierowanej nacji. Główne aspekty Realpolitiks, za które bezpośrednio odpowiada gracz, to polityka wewnętrzna, gospodarka, dyplomacja, szpiegostwo i wojna. Rozgrywane scenariusze stanowią wariację na temat realnych i fikcyjnych wydarzeń. Premiera już w lutym.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Jujubee

Platformy: PC

Premiera: luty 2017 roku

TSIOQUE

Tsioque na pierwszy rzut oka może i wygląda niepozornie, ale trzeba pamiętać, że jest to produkcja przygotowywana przez studio OhNoo, które ma na swoim koncie fenomenalne Tormentum: Dark Sorrow. Protagonistką tej kolorowej przygodówki jest mała dziewczynka próbująca wydostać się ze szponów złego czarnoksiężnika. Główną bronią bohaterki jest talent do sprowadzania chaosu i zniszczenia wszędzie gdziekolwiek się pojawi. Największymi atutami Tsioque są przepiękna ręcznie rysowana grafika, wypełniony interakcjami świat oraz humor z domieszką mroku i niepewności.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: OhNoo Studio

Platformy: PC

Premiera: luty 2017 roku

SERIAL CLEANER

W Serial Cleaner gracz wciela się w zawodowego czyściciela, który usuwa z miejsca zbrodni ciała ofiar, ślady krwi, narzędzia mordu i wszystkie inne dowody przestępstwa. Sprawa nie jest jednak tak łatwa, jak może się to wydawać, ponieważ protagonista pracuje pod czujnym okiem patrolujących okolicę policjantów. Produkcja studia iFun4All jest wybuchową mieszanką gry akcji z elementami skradanki, która dodatkowo wyróżnia się stylem graficznym inspirowanym estetyką lat 70. XX wieku oraz kultowymi klasykami kina gangsterskiego. Obecnie tytuł oferowany jest w formie wczesnego dostępu.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: iFun4All

Platformy: PC

Premiera: pierwszy kwartał 2017 roku

SNIPER: GHOST WARRIOR 3

Trzecia odsłona snajperskiego cyklu od warszawskiego studia CI Games. Akcja Sniper: Ghost Warrior 3 toczy się na terenie Gruzji w trakcie Zimnej Wojny, a zadaniem gracza jest eliminacja kluczowych celów. Trzecia część popularnej serii będzie oferowała większą od poprzedniczek swobodę, obecne będą w niej też elementy survivalowe, takie jak własnoręczne tworzenie pułapek, czy specjalnej aunicji. Największą atrakcją ma być jednak wyjątkowo realistyczny model odwzorowania lotu pocisku. Wrogów będzie można likwidować na trzy główne sposoby: z daleka przy pomocy karabinu snajperskiego, z bliska używając wytłumionej broni lub frontalnie korzystając z karabinów szturmowych.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: CI Games

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Premiera: 04.04.2017 roku

AGONY

Agony to survival horror z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i jednocześnie debiutancki projekt bydgoskiego Madmind Studio, którego protagonistką jest cierpiąca na amnezję udręczona dusza zesłana za karę do piekła. Dzięki specjalnej zdolności kontrolowania ludzi i niższych demonów może ona przetrwać w ekstremalnych warunkach infernalnej otchłani. Poprzez eksplorację środowiska i interakcje innymi udręczonymi duszami gracz wkrótce dowiaduje się, że kluczem do ucieczki z piekła jest tajemnicza Czerwona Bogini. Tytuł powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Madmind Studio

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Premiera: drugi kwartał 2017 roku

KURSK

Kursk już po raz drugi trafił na listę najlepiej zapowiadających się polskich gier nowego roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że obędzie się już bez obsuw, a nam w końcu dane będzie wejść na pokład rosyjskiej łodzi podwodnej, która 12 sierpnia 2000 roku zatonęła wraz z całą załogą na Morzu Barentsa. Temat jest poważny i taka też będzie gra. Nie lada gratkę dla graczy o zacięciu historycznym stanowił będzie sam okręt, ponieważ odtworzono go tak wiernie, jak to było możliwe. Więcej na temat Kurska przeczytacie w naszym wywiadzie z CEO Jujubee Michałem Stępniem.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Jujubee

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Premiera: druga połowa 2017 roku

GET EVEN

Get Even to innowacyjna strzelanka z elementami horroru z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Protagonistą produkcji gliwickiego studia Farm 51 jest Cole Black. Bohater budzi się w szpitalu psychiatrycznym, a jego jedynym wspomnieniem jest próba uwolnienia młodej dziewczyny, do której przyczepiono ładunek wybuchowy. Kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemnicze urządzenie odczytujące i odtwarzające ludzkie wspomnienia przymocowane do jego głowy. Atutem Get Even jest strona wizualna i fakt, że twórcy po raz pierwszy na taką skalę w branży gier zastosowali technologię skanowania 3D rzeczywistych lokacji i postaci. Szczegółowe informacje na ten temat i odpowiedzi na inne pytania znajdziecie w naszym wywiadzie z Wojciechem Pazdurem.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Farm 51

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Premiera: 2017 rok

HUSK

Husk to survival horror z widokiem z perspektywy pierwszej osoby inspirowany klasykami gatunku, takimi jak Silent Hill czy Alan Wake. Akcja gry toczy się w miasteczku Shivercliff, a jej bohaterem jest Matthew Palmer, który po katastrofie pociągu próbuje odnaleźć swoją zaginioną rodzinę. Rozgrywka koncentruje się na walce, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek. Tytuł powstaje w oparciu o Unreal Engine 4. Poza przepiękną grafiką, Husk będzie oferował też klimatyczną i mroczną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego, który ma na koncie m.in. muzykę do Kholat i Layers of Fear.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Undead Scout

Platformy: PC

Premiera: 2017 rok

OBSERVER_

Polska horrorem stoi. Observer_ to trzeci - po Agony i Husk - w naszym zestawieniu horror, którego premiera jest zaplanowana na 2017 rok. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, w ponurej, cyberpunkowej wersji Krakowa. Protagonistą produkcji jest tytułowy obserwator, czyli członek specjalnej jednostki policji, której zadaniem jest hakowanie oraz nawiedzanie ludzkich mózgów i przechowywanych w nich wspomnień. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ wypaczone umysły skrywają różne tajemnice i fobie, które mieszają się z lękami obserwatora. Za tytuł odpowiada krakowskie studio Bloober Team, czyli twórcy Layers of Fear. Szczegółowe informacje na temat Layers of Fear i dodatku Inheritance znajdziecie w recenzjach mojego autorstwa. Tak jak Agony i Husk, Observer_ powstaje w oparciu o Unreal Engine 4.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Bloober Team

Platformy: PC

Premiera: 2017 rok

SEVEN: THE DAYS LONG GONE

Na koniec prawdziwa perełka. Seven: The Days Long Gone to izometryczna gra role-playing inspirowana serią... Thief! Studio Fool's Theory postawiło sobie za cel zrewolucjonizowanie gatunku, dlatego w grze pojawi się parkour (sic!), dzięki któremu bohater będzie mógł pokonywać różne przeszkody. Twórcy obiecują też nieliniowy otwarty świat pełen wyborów moralnych i nieprzewidzianych konsekwencji. Dodajcie do tego post-apokaliptyczny klimat i przyjemną dla oka grafikę, a otrzymacie wybuchową mieszankę, której z pewnością nie oprze się żaden prawdziwy fan gatunku.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Fool's Theory

Platformy: PC

Premiera: 2017 rok

Autor: Dawid Sych