Data modyfikacji:

Jaka mysz komputerowa do 50 zł?

Mysz to jeden z podstawowych elementów komputerowego wyposażenia. Myszka znana jest na rynku komputerowych akcesoriów już od lat 70. XX wieku. Chociaż modele, które znaleźć można obecnie na sklepowych półkach, znacznie różnią się konstrukcją od swoich pierwowzorów, to zamysł ich działania nie uległ zmianie. Zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i laptopów korzystają z tego urządzenia każdego dnia. Dla wielu osób jest to niezbędne akcesorium, bez którego korzystanie z laptopa jest mało komfortowe. Dobra mysz komputerowa sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach i znacznie ułatwia korzystanie z komputera i laptopa.

mysz do komputera

Mysz bezprzewodowa czy tradycyjna – jaki model wybrać?

Wybierając mysz komputerową, można zdecydować się na jeden z dwóch modeli – tradycyjny (z przewodem) oraz bezprzewodowy. Tradycyjna myszka wyposażona jest w kabel, który podpina się do komputera stacjonarnego lub laptopa. Taki zabieg gwarantuje płynne działanie urządzenia. Myszka bezprzewodowa to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zapewnia mobilność i wygodę w trakcie użytkowania. Myszki bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród standardowych, niewymagających użytkowników, jak i wśród profesjonalnych graczy, którzy od tego typu sprzętu wymagają wiele. Zaletą takiej bezprzewodowej łączności jest zredukowanie do zera problematycznych kabli i przewodów. W trakcie korzystania z bezprzewodowego modelu nie trzeba znajdować się blisko ekranu – większość egzemplarzy pozwala na sterowanie kursorem nawet z odległości kilku metrów. Takie rozwiązanie zapewnia wyjątkową wygodę i komfort użytkowania, dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup bezprzewodowej myszki. .

Mysz optyczna czy laserowa – który model lepiej się sprawdza?

Kolejną klasyfikacją dostępnych na rynku myszek jest ich sensor. Wyróżnia się dwa warianty myszki – optyczna i laserowa. Szukając dla siebie odpowiedniego modelu, warto zapoznać się z właściwościami obu wariantów.

 • Mysz optyczna
 • – dobrze działa z niskim DPI. Zaletą takich urządzeń jest ich nieprzerwana i niezakłócona praca na różnych powierzchniach, nawet tych o nieregularnej fakturze. Takie myszki mogą być użytkowane podczas prostych komputerowych czynności, w pracy oraz w grach. Działanie myszek optycznych polega na emitowaniu wiązki światła przez diody LED, która odbija się od podłoża, a następnie wraca do matrycy myszy przez jej soczewki.
 • Mysz laserowa
 • – tego typu urządzenia charakteryzują się podobnym schematem działania co optyczne wersje modele, ale z tą różnicą, że emitowane przez nie światło nie pochodzi z ledowych diod, a ze specjalnego lasera. Wykorzystany w konstrukcji laser zapewnia większą precyzję oraz lepszą pracę w przypadku większego DPI. Do prawidłowego działania taki model myszki potrzebuje jednolitego, gładkiego podłoża.

Na co zwrócić uwagę, kupując mysz do komputera?

Wybierając odpowiedni dla siebie sprzęt, warto zwrócić uwagę na te kluczowe parametry:

 • sposób łączności
 • – obecnie wybierać można spośród myszek bezprzewodowych, pozbawionych kabla oraz tradycyjnych modeli z przewodem. Wybór odpowiedniego modelu powinien być podyktowany osobistymi preferencjami przyszłego użytkownika,
 • rozdzielczość
 • – określa czułość danego modelu. Większa rozdzielczość sprawia, że wykonanie danego ruchu kursorem wymaga mniej aktywności myszką po podłożu. Wysoka wartość DPI świetnie się sprawdza podczas gier, ponieważ gwarantuje błyskawiczny czas reakcji oraz najlepszą celność,
 • przeznaczenie
 • – to, czy myszka będzie używana do pracy, przeglądania stron internetowych, czy do zaawansowanych gier, jest ważne z punktu widzenia dopasowania myszki do potrzeb użytkownika. W sklepach z akcesoriami komputerowymi dostępne są różne egzemplarze, które świetnie sprawdzą się w przypadku innych komputerowych aktywności. Jeśli planowana aktywność nie skupia się wokół jednej czynności, wówczas warto wybrać myszkę uniwersalną,
 • konstrukcja
 • – dobra myszka musi być wygodna, o ergonomicznym kształcie. Dłoń na myszce powinna spoczywać w swobodny sposób, bez obaw o ślizganie. Idealne urządzenie jest odpowiednio wyprofilowane oraz dopasowane do dłoni. W sklepach znaleźć można myszki zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Dobra mysz do 50 zł – jakie powinna mieć cechy?

Podczas wyboru myszki, oprócz podstawowych parametrów urządzenia, warto zapoznać się także z dodatkowymi funkcjami, jakie dany egzemplarz posiada.

 • Ergonomiczny kształt, który zapobiega wypadaniu myszki z dłoni. Dobrze wyprofilowana myszka sprawia, że nawet wiele godzin użytkowania nie generuje dyskomfortu i bólu.
 • Dodatkowe przyciski to coraz częściej spotykane udogodnienie, które znaleźć można zwłaszcza w gamingowych wersjach myszek. Takie przyciski zwiększają wygodę podczas użytkowania, często skracają czas wykonywania określonej aktywności.
 • Estetyczne i solidne wykonanie to gwarancja jakości. Przed zakupem warto sprawdzić, w jaki sposób dany egzemplarz został wykonany, jakie materiały wykorzystano do jej produkcji oraz jaką ma wagę całkowitą.

Najlepsza myszka bezprzewodowa do 50 zł

Wśród wielu dostępnych egzemplarzy myszek komputerowych znaleźć można wiele egzemplarzy, których cena nie przekracza 50 zł. Dobre modele z tej półki cenowej to na przykład:

 • Asus WT465 V2
 • – praworęczny model, który ma przełączaną rozdzielczość 1000/1600 DPI. Ten model wyposażony jest w 4 przyciski i jedną rolkę.

 • Logitech M185 Swift
 • – model myszki optycznej o rozdzielczości 1000 DPI. Posiada 3 przyciski, a jej zasięg to około 10 metrów.
 • Xiaomi Mi Dual Mode
 • – mysz optyczna, która charakteryzuje się aż 6 przyciskami i rozdzielczością 1200 DPI.
Autor: Redakcja Ceneo