Data modyfikacji:

Microsoft i Sony zapowiadają współpracę w dziedzinie technologii dla gier

Dwóch liderów w dziedzinie konsolowego sprzętu łączy siły, by rozwinąć technologię streamingu, SI i stworzyć "lepsze platformy do developmentu".

Patrząc na rynek konsol trudno znaleźć większych konkurentów niż Sony i Microsoft - generacja po generacji, ich urządzenia współzawodniczą o tytuł najpopularniejszego i najlepszego. Z tego względu pewnym zaskoczeniem może być fakt, że dwie firmy ogłosiły właśnie nadchodzącą współpracę, która może wpłynąć na przyszłość całej branży gier.

To, jak dokładnie wyglądać będzie kooperacja dwóch tytanów nie jest jeszcze w pełni jasne, jednak jednym z aspektów tej współpracy ma być wykorzystanie serwerów Azure Microsoftu w usługach sieciowych Sony - w tym obszarze amerykański koncern jest zdecydowanym liderem. Jednocześnie, obie firmy mają współdziałać przy rozwoju sztucznej inteligencji i nowego sprzętu - ekspertyza w zakresie tego ostatniego jest tym, co do współpracy wnosi Sony. Efektem kooperacji, jak stwierdzono w zapowiedzi, może być wykorzystanie w platformach konsumenckich Sony zaawansowanych rozwiązań w zakresie SI od Microsoftu - jeśli brzmi to niezrozumiale, warto wyobrazić sobie asystentów pokroju Cortany czy Siri zaimplementowanych w następnych generacjach sprzętu Sony pozwalających na włączanie gier i obsługę całego sprzętu w możliwie prosty i wygodny dla użytkownika sposób. W połączeniu z usługami streamingowymi - przesyłaniem gier z centrów danych, a nie odtwarzaniem ich na naszych konsolach, Microsoft i Sony mogą potencjalnie stworzyć ostatnią generację urządzeń tego typu.

Autor: Artur Cnotalski