Data modyfikacji:

Co wiemy o grze Marvel's Avengers?

Kompendium wiedzy o Marvel’s Avengers. Znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące gry studia Crystal Dynamics.
marvel avengers gra
O Marvel’s Avengers dowiedzieliśmy się podczas konferencji Square-Enix na targach E3 2019. Ujawniono też wtedy, że za produkcję odpowiada doświadczone studio Crystal Dynamics, mające na swoim koncie masę świetnych gier. W ostatnich latach amerykański deweloper poświęcił się serii Tomb Raider, z którą odnosił sukcesy. Tymczasem studio postanowiło zrobić sobie przerwę od przygód Lary Croft, aby rozruszać nową markę opartą o popularną licencję.

Marvel’s Avengers – premiera i wydania gry

Wraz z pierwszym oficjalnym zwiastunem zaprezentowanym podczas targów E3 2019, poznaliśmy konkretną datę premiery. Według informacji udostępnionych przez wydawcę, premiera Marvel’s Avengers została zaplanowana na 15 maja 2020 roku.
Tytuł tworzony jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co ciekawe, gra dostępna będzie również na platformie streamingowej Google Stadia, która ma zadebiutować w listopadzie bieżącego roku.
Światowym wydawcą Marvel’s Avengers jest firma Square-Enix. Oznacza to, że dystrybucją na terenie Polski zajmie się firma Cenega, odpowiadająca u nas za gry japońskiego koncernu. Na ten moment wiadomo, że tytuł otrzyma polską wersję językową ograniczającą się do napisów.

Przeczytaj także: Recenzja gry "Mordhau"

Grę można zamówić już w przedsprzedaży w edycji standardowej. Najbardziej opłacalne wydaje się być kupno wersji na PlayStation 4. Osoby decydujące się na pre-order otrzymają dostęp do beta testów siedem dni wcześniej, niż posiadacze wersji na pozostałe platformy. Edycja na konsolę Sony prawdopodobnie otrzyma też w przyszłości dodatkowe bonusy.

Marvel’s Avengers – fabuła i świat gry

Premierowy zwiastun wyraźnie nakreśla nam, z jakimi problemami będą musieli borykać się superbohaterowie. Avengersi zostają zaatakowani podczas świętowania otwarcia nowej siedziby w mieście San Francisco. Uroczystość zakłócił niespodziewany atak zorganizowanej grupy przestępczej, która postanowiła przejąć most Golden Gate. Akcji przewodził Taskmaster – przeciwnik posiadający fotograficzną pamięć ruchową, umożliwiającą naśladowanie stylów walki swoich przeciwników.
Podczas starcia z ludźmi Taskmastera okazuje się, że szturm na most był zmyłką, a główny cel stanowił znajdujący się nieopodal lotniskowiec Helicarrier. Terroryści doprowadzają do jego zniszczenia, co w efekcie przyczynia się do zniszczenia części miasta oraz śmierci wielu cywilów. Wydarzenie to określane jest mianem Dnia A (org. A-Day).

Akcja gry rozgrywa się pięć lat po zniszczeniu Helicarriera. Opinia publiczna obwinia Avengersów o doprowadzenie do katastrofy. W zwiastunie widzimy, że podczas wybuchu na pokładzie lotniskowca znajdował się Kapitan Ameryka. Materiał sugeruje jego śmierć, ale tak z pewnością się nie stanie. W końcu bohater jest jedną z grywalnych postaci.

W grze będziemy śledzić losy następujących superbohaterów: Kapitana Ameryki, Czarnej Wdowy, Iron Mana, Hulka oraz Thora. Gra nie będzie miała natomiast nic wspólnego z Marvel Cinematic Universe. Historia opowiedziana w Marvel’s Avengers będzie w całości oderwana od filmowych losów tych bohaterów.

Wygląd postaci nie nawiązuje również do kinowych odpowiedników. Obsada zapowiada się jednak bardzo dobrze. W roli Bruce’a Bannera wcieli się chociażby popularny Troy Baker, a głos Tony’emu Starkowi podłoży Nolan North - możecie kojarzyć go chociażby z roli Nathana Drake’a. Głosów pozostałym postaciom udzielą Laura Bailey, Travis Willingham oraz Jeff Schine.

Marvel’s Avengers – rozgrywka i kwestie techniczne

Marvel’s Avengers to trójwymiarowa gra akcji, w której kamera została umiejscowiona za plecami sterowanej postaci. Rozgrywka w dużej mierze będzie polegać na bezpośredniej walce z przeciwnikami oraz eksplorowaniu lokacji.

Produkcja zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza, w trakcie której gracze mają przejmować kontrolę nad wszystkimi członkami Avengers. Dostępny będzie również tryb kooperacji umożliwiający zabawę maksymalnie czterem osobom.
Na potrzeby rozgrywek wieloosobowych będą wykorzystywane zadania poboczne z głównej kampanii oraz specjalnie przygotowane misje. Etapy kooperacyjne można zaliczać offline – kontrolę nad pozostałymi bohaterami przejmie komputer.

W grze natrafimy także na liczne wyzwania mające sprawdzić, jak gracze potrafią dobrze korzystać z umiejętności konkretnych superbohaterów. Wyzwania nie będą obowiązkowe do ukończenia gry, lecz pomogą w szybszym awansowaniu na wyższe poziomy.

Marvel’s Avengers wprowadzi system progresji umożliwiający odblokowywanie specjalnych zdolności, charakterystycznych dla postaci. Każdy superbohater ma posiadać własne, unikatowe drzewko umiejętności. Twórcy zapewniają, że system będzie na tyle rozbudowany, że nawet poszczególne postacie będzie można rozwijać w różny sposób. Oznacza to, że gracze mogą przygotowywać oryginalne buildy, odróżniające się od buildów innych graczy.
Produkcja nie tylko da możliwość zwiększania zdolności bojowych postaci. Oprócz tego będzie można zdobywać lub kupować za mikrotransakcje nową broń oraz stroje. Producent twierdzi, że różnorodność kostiumów ma być ogromna. Niektóre przypadną fanom realizmu, z kolei inne zachwycą miłośników komiksowych oryginałów.

Marvel’s Avengers reklamowany jest jako gra-usługa, która będzie wspierana przez kilka lat od premiery. Otwarty świat produkcji został podzielony na regiony, co daje twórcom ogromne pole do popisu. Regularnie mają pojawiać się nowe lokacje oraz zagrożenia mające na celu przedłużyć żywotność gry.

Przeczytaj także:
  1. 198X - nostalgiczna podróż w przeszłość
  2. Premiery gier 2019
  3. Cyberpunk 2077 - wymagania

Autor: Łukasz Morawski